Gudručio vaistinė

RUDOTEL (MEDAZEPAM), 10 MG N50, AWD Arzneimittel. DresdenGmbH

RUDOTEL

Veiklioji medžiaga: medazepamum

SUDĖTIS

Tabletėje yra 10 mg medazepamo (veikliosios medžiagos).

INDIKACIJOS

Rudotel skiriama simptomiškai gydyti mines ir lėtines bkles, pasireiškiančias įtampa, susijaudinimu ir baime, pavyzdžiui, dėl psichinio krvio kylančias somatines reakcijas (psichosomatinius ir psichovegetacinius simptomus – nemigą, galvos skausmą, su skrandžio bei širdies veiklos sutrikimais susijusius simptomus); be to, jis vartojamas kaip papildoma priemonė gydant kai kurias nervų ligas (psichozinės kilmės baimę ar nerimą). Pastaba: Rudotel nerekomenduojama skirti vaikams ir jaunuoliams, nes dar per mažai patirties apie jų gydymą šiuo vaistu.

KONTRAINDIKACIJOS

Rudotel draudžiama vartoti šiam vaistui labai jautriems pacientams, taip pat priklausomiems (ar buvus tokiais) nuo alkoholio, narkotikų ir vaistų. Labai atsargiai Rudotel galima skirti didžiąja miastenija (myasthenia gravis) sergantiems pacientams, taip pat tiems, kurių sutrikusi judesių koordinacija (sergantiems ataksija), kvėpavimas (kuriems miegant esti apnėjos priepuolių ir sunkus lėtinis dusulys), be to, sergant sunkiomis kepenų ligomis (pvz., gelta). Vaistą itin atsargiai skirti esant miniam apsinuodijimui alkoholiu, skausmą malšinančiais vaistais, migdomaisiais, taip pat neuroleptikais, antidepresantais ar ličio turinčiais vaistais.

NĖŠTUMAS IR LAKTACIJA

Nėščiosioms, ypač pirmuoju ir trečiuoju trimestru, Rudotel galima vartoti tik tada, kai neišvengiama, ir gydytojui paskyrus. Jei vaistas btinas krtimi maitinančiai motinai, kdikio krties pienu nebemaitinti, mat veikliosios vaisto medžiagos ir jos apykaitos produktų patenka į motinos pieną.

Šalutiniai reiškiniai

Vartojant Rudotel, gana dažnai bna mieguistumas, nuovargis, galvos svaigimas ir sąmonės pritemimas. Kartais sulėtėja reakcija, pradeda skaudėti galvą, truputį sumažėja kraujospdis, sutrinka atmintis. Retai sutrinka skrandžio ir žarnyno veikla (pykinimas, vėmimas), retkarčiais laikinai padidėja įvairių kepenų fermentų aktyvumą atspindintys kraujo rodikliai, retkarčiais pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcijos (oda parausta, ją išberia). Kvėpavimas sutrinka prisidėjus kitų priežasčių (kvėpavimo takų obstrukcija) ar pažeidus smegenis. Kai vartojamos didelės vaisto dozės ir juo gydoma ilgai, gali laikinai sulėtėti ar pasidaryti neaiški žmogaus kalba (sutrinka artikuliacija), gali sutrikti judesių tikslumas (pacientas pradeda nedrąsiai vaikščioti), kartais sutrinka ir regėjimas (pradeda dvejintis akyse, pasireiškia nistagmas). Galimas ir priešingas (paradoksinis) vaisto veikimas – gali pasireikšti sujaudinimas, agresija, baimė, kilti mintys apie savižudybę, sutrikti miegas ar prasidėti raumenų mėšlungis. Pasireiškus bent vienai šių ar panašiai reakcijai, gydymą Rudotel reikia nutraukti. Jei staiga nutraukiamas kiekvieną dieną vartotas Rudotel, gali sutrikti miegas, pacientas gali labai daug sapnuoti, jį gali pradėti kankinti baimė, įtampa, jaudulys, vidinis nerimas. Reiškiniai, išryškėję nustojus vartoti vaistą, gali virsti pavojingomis somatinėmis ir psichinėmis reakcijomis (delyru – kliedesiu, drebuliu, prakaitavimu, polinkiu į traukulių priepuolius ir psichozę). Todėl prieš nutraukdami tolesnį gydymo Rudotel kursą, visuomet pasikonsuoltuokite su gydytoju. Rudotel gana greitai sukelia priklausomybę, kuri gali pasireikšti kelias savaites kiekvieną dieną pavartojus šio vaisto. Taip bna ir piktnaudžiaujant didelėmis vaisto dozėmis, ir vartojant rekomenduojamas vaisto dozes.

Pastaba eismo dalyviams

Netgi tinkamai vartojant šį vaistą, reakcija gali sulėtėti tiek, jog iškils sunkumų vairuoti transporto priemones bei dirbti su kai kuriomis mašinomis. Šios reakcijos sustiprėja kartu vartojant alkoholio. Taigi bent jau pirmosiomis gydymo Rudotel dienomis nereikėtų vairuoti transporto priemonių, dirbti su mašinomis ar kitokį pavojingą darbą. Gydytojas visuomet turi atsižvelgti į paciento reakciją į vaistą; būtina kreipti dėmesį ir į vaisto dozę.

Sąveika su kitais vaistais

Kartu vartojant centrinę nervų sistemą slopinančius vaistus (migdomuosius, raminamuosius, vaistus depresijai gydyti, skausmą malšinančius ar nejautrą sukeliančius vaistus) ir Rudotel, pastarojo veikimas gali sustiprėti. Šis veikimas dar sustiprėja kartu vartojant alkoholio. Nuo alkoholio gali sustiprėti ir pasikeisti prognozuojamas Rudotel veikimas. Kartu vartojant Rudotel, gali sustiprėti ir miorelaksantų (raumenis atpalaiduojančių vaistų) veikimas. Vartojamas kartu su cimetidino turinčiais vaistais, Rudotel veikia ilgiau, o po kelių dozių jo veikimas gali ir labai sustiprėti. Pacientui, ilgai gydomam kokiais nors vaistais (pvz., centrinio veikimo, kraujospdį mažinančiais, ( adrenoblokatoriais, kraujo krešėjimą slopinančiais), iš anksto negalima prognozuoti galimos sąveikos pobdžio ir stiprumo. Tuomet, ypač gydymo pradžioje, būtina laikytis ypatingų atsrgumo priemonių; taip pat apie tokį ilgą gydymą btina informuoti Rudotel skiriantį gydytoją.

DOZAVIMAS

Jei gydytojo nepaskirta kitaip, vartojama 1-2 tabletės Rudotel per parą (po pusę tabletės rytą bei per pietus ir vieną tabletę vakare). Galima vartoti ir kitaip, išgerti vieną tabletę tik vakare. Ypatingais atvejais, laikantis visų reikiamų atsargumo priemonių, Rudotel paros dozė gali bti padidinta iki 6 tablečių. Ligonį, ypač gydymo pradžioje, turėtų stebėti gydytojas; tada bus galima greičiau koreguoti vaisto dozę, jei staiga pasireikš vaisto perdozavimo simptomų. Tai ypač taikytina senyviems žmonėms ir pacientams, kuriems yra kepenų nepakankamumas. Vartojimo būdas ir trukmė Rudotel vartojama prieš valgant ir užsigeriant trupučiu skysčio. Gydymo trukmę nustato gydytojas. Gydymo pabaigoje būtina laipsniškai mažinti vaisto dozę. Rudotel, kurio tinkamumo terminas pasibaigęs, nevartoti. Vaistą laikyti vaikams neprieinamoje vietoje! Vaistą būtina laikyti tamsioje vietoje.

Išleidimo forma ir pakuotė

Pakuotėje yra 50 tablečių.

Dėmesio!

Šiame vaiste yra benzodiazepino. Benzodiazepinai – vaistai, kuriais gydomos tam tikros ligos, kurioms būdinga nerimas, baimė, vidinė įtampa ar nemiga. Vartojant benzodiazepinus, gali išryškėti liguistas potraukis vaistui. Kad šio potraukio tikimybė būtų kuo mažesnė, rekomenduojama tiksliai laikytis žemiau pateikiamų nurodymų: 1. Benzodiazepinai sukurti tik patologinėms (liguistoms) būklėms gydyti, juos galima vartoti tik gydytojui paskyrus. 2. Ne vėliau kaip praėjus keturioms savaitėms nuo vaisto vartojimo pradžios, gydytojas turi nuspręsti, ar toliau vartoti šį vaistą. Nepatariama šio vaisto vartoti ilgai be pertraukos, nes tuomet gali išryškėti potraukis jam. Mažai tikėtina, kad Jums padės, jei vartosite šį vaistą gydytojui nepaskyrus. 3. Negalima patiems didinti gydytojo paskirtos vaisto dozės; taip draudžiama elgtis netgi tuo atveju, kai vaistas pradeda veikti silpniau. Ligoniui, kuris pats padidins vaisto dozę, vėliau bus daug sunkiau koreguoti gydymą. 4. Staiga nutraukus ilgai vartotą vaistą, dažnai, praėjus kelioms dienoms po vaisto vartojimo nutraukimo, gali pasireikšti nerimas, baimė ir nemiga. Šie simptomai dažniausiai išnyksta po 2-3 savaičių. 5. Jei Jums yra (ar anksčiau buvo) liguistas potraukis alkoholiui, vaistams ar narkotikams, benzodiazepinų negalima vartoti (išskyrus retus atvejus, kuomet gydytojas nuspręs, jog juos skirti vis dėlto tikslinga). Apie savo liguistą potraukį būtinai pasakykite gydytojui. 6. Niekuomet nevartokite benzodiazepinų turinčių vaistų vien todėl, kad jie padėjo kitiems, taip pat neduokite jų gerti kitiems žmonėms.