Nobel biocare

CRESTOR (ROSUVASTATINUM), PLĖVELE DENGTOS TABLETĖS 10 MG N28, Astra Zeneca SA

Crestor 10 mg plėvele dengtos tabletės

Rosuvastatinas

Crestor veiklioji medžiaga – rosuvastatinas. Plėvele dengtoje Crestor tabletėje yra 10 mg, 20 mg arba 40 mg rosuvastatino. Pagalbinės medžiagos: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kalcio fosfatas, krospovidonas, magnio stearatas, hipromeliozė, glicerolio triacetatas, titano dioksidas (E171), raudonas geležies oksidas (E 172).

KAS YRA CRESTOR IR KADA JO VARTOJAMA?

Crestor priklauso vaistų, vadinamų HMG KoA reduktazės inhibitoriais arba statinais, grupei. Jo vartojama padidėjusiai riebalinių medžiagų, vadinamų lipidais (ypač cholesterolio ir trigliceridų), koncentracijai kraujyje mažinti. Paprastai šio vaisto skiriama tada, kai lipidų koncentracijos nepavyksta sureguliuoti vien dieta ir fiziniu krviu. Jeigu didelė lipidų koncentracija nemažinama, kraujagyslės gali susiaurėti kaupiantis riebalams jų sienelėse (tai viena dažniausių širdies ligų priežasčių).

Crestor tiekiamas lizdiniuose lakštuose po 28 tabletes.

Gaminamos 3 stiprumų Crestor tabletės: – Crestor 10 mg plėvele dengtos tabletės yra rožinės ir apvalios, pažymėtos ZD4522 ir 10; – Crestor 20 mg plėvele dengtos tabletės yra rožinės ir apvalios, pažymėtos ZD4522 ir 20; – Crestor 40 mg plėvele dengtos tabletės yra rožinės ir ovalios, pažymėtos “ZD4522” ir 40.

KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ PRADEDANT VARTOTI CRESTOR?

Crestor vartoti negalima: – jei Crestor, panašus vaistas arba kuri nors šio vaisto pagalbinė medžiaga buvo sukėlusi alerginę reakciją; – nėščioms, mėginančioms pastoti ir žindančioms moterims; – pacientams, sergantiems kepenų ligomis. Jei yra kuri nors iš aukščiau nurodytų problemų, apie ją pasakykite gydytojui. Jei Crestor vartojanti moteris pastoja, ji turi nedelsdama nutraukti šio vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Dėl miopatijos (raumenų ligos) pavojaus 40 mg per parą negalima vartoti, jeigu: – susilpnėjusi skydliaukės funkcija (sergant hipotiroze); – Jums arba Jsų šeimos nariams diagnozuota paveldima raumenų liga; – vartojant į Crestor panašius (statinus) arba fibratais vadinamus vaistus, buvo pasireiškę raumenų sutrikimų; – esate japonas arba kinietis; – vartojate vaistus, vadinamus fibratais; – geriate daug alkoholinių gėrimų. Visais aukščiau išvardytais atvejais negalima vartoti daugiau kaip 20 mg Crestor per parą. Kada, vartojant Crestor, reikia specialių atsargumo priemonių? Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu: – pažeistos Jsų kepenys arba inkstai; – dėl neaiškios priežasties skauda raumenis arba juos yra skaudėję anksčiau; – reguliariai geriate daug alkoholinių gėrimų. Jei, vartojant šį vaistą, dėl neaiškios priežasties pradėjo skaudėti raumenis, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kaip nurodyta aukščiau, tabletės sudėtyje yra laktozės, kuri gali sukelti sutrikimų nedaugeliui jos netoleruojančių pacientų. Sunkiai susirgę arba nuvykę į ligoninę, pasakykite medicinos personalui apie tai, kad vartojate Crestor, kadangi šio vaisto vartojimą gali bti tikslinga trumpam nutraukti.

Kitų vaistų vartojimas

Jei vartojate kitus vaistus (įskaitant pirktus be recepto), apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbu, jeigu vartojate ciklosporiną (jis vartojamas, pvz., persodinus organus), varfariną ar kitą kraujo krešėjimą slopinantį vaistą, gemfibrozilį ar kitą vaistą lipidų koncentracijai kraujyje mažinti.

Vairavimas ir darbas su technika

Gebėjimo vairuoti automobilį ir dirbti su technika Crestor neturėtų veikti.

KAIP VARTOTI CRESTOR?

Šias tabletes vartokite gydytojo nurodytu laiku ir bdu. Perskaitykite pakuotės etiketę. Jei dėl ko nors abejojate, klauskite gydytojo arba vaistininko. Iš pradžių paprastai viena 10 mg Crestor tabletė per parą, net jeigu anksčiau vartojote kitus panašius vaistus (statinus) bet kokiomis dozėmis. Gydytojas gali nurodyti vartoti 40 mg per parą, jeigu: – 20 mg paros dozės nepakanka lipidų koncentracijai sureguliuoti; – padidėjęs širdies ligos pavojus; – nėra veiksnių, galinčių skatinti raumenų pažeidimo (miopatijos) pasireiškimą. Jei reikia vartoti 40 mg per parą, gydytojas gali nukreipti Jus į kliniką specialisto stebėjimui. Niekam negalima vartoti daugiau kaip 40 mg Crestor per parą. Tabletę nurykite nepažeistą, užgerdami vandeniu. Šį vaistą galima vartoti bet kuriuo paros laiku, valgant arba kitu metu. Vis dėlto stenkitės kasdien jį gerti tuo pačiu laiku (tai padės neužmiršti). Nenutraukite šių tablečių vartojimo, net jeigu jaučiatės gerai, nebent nurodytų gydytojas arba pastotumėte. Ką daryti užmiršus išgerti šio vaisto? Dėl to nerimauti nereikia. Užmirštą dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą. Ką daryti išgėrus per didelę Crestor dozę? Kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausią ligoninę.

GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Vartojant Crestor (kaip ir bet kurį kitą vaistą), kartais pasireiškia šalutinis poveikis. Paprastai jis bna lengvas ir trumpalaikis. Dažniausiai pasireiškia galvos skausmas, raumenų skausmas, skrandžio skausmas, bendras silpnumas, vidurių užkietėjimas, galvos svaigimas ir pykinimas. Rečiau išberia odą, atsiranda niežulys ir dilgėlinė. Retais atvejais kai kuriems žmonėms gali pasireikšti sunki alerginė reakcija. Nedelsdami nutraukite Crestor vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu atsiranda alerginės reakcijos simptomų: – pasunkėjęs kvėpavimas su veido, lpų, liežuvio ir (arba) gerklų patinimu ar be jo; – veido, lpų, liežuvio ir (ar) gerklų patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas; – stiprus odos niežulys susidarant iškilimų joje. Be to, nedaugeliui Crestor vartojančių žmonių pasireiškė nemalonus poveikis raumenims, todėl jei juos pradeda skaudėti dėl neaiškios priežasties arba skauda ilgiau negu įprasta, atsargumo dėlei reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją, kuris gali ištirti kraują raumenų būklei įvertinti. Nerimauti dėl aukščiau išvardyto galimo šalutinio poveikio nereikia, kadangi Jums jo gali nepasireikšti. Jei manote, kad, vartojant Crestor, pasireiškė aukščiau nurodytas arba kitoks šalutinis poveikis, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

CRESTOR LAIKYMO SĄLYGOS

– Crestor (kaip ir visus kitus vaistus) laikykite saugioje, vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje (šis vaistas gali jiems pakenkti). – Laikykite ne aukštesnėje kaip 30o C temperatūroje. – Laikykite gamintojo pakuotėje. – Jei gydytojas patarė daugiau šių tablečių nevartoti, grąžinkite jas vaistininkui. – Nevartokite šių tablečių pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui (grąžinkite jas vaistininkui).

KITA INFORMACIJA

Gamintojas IPR Pharmaceuticals Inc. Puerto Rikas Gamintojas, atsakingas už serijų išleidimą EEE AstraZeneca GmbH, Plankstadt Vokietija Registravimo liudijimo turėtojas AstraZeneca UK Limited Jungtinė Karalystė