Biorythm

ARGOSULFAN (SULFATHIAZOLE), 40 G, Polfa, Jelenia Gora (Jelfa)

ARGOSULFANO  2 % tepalas

SUDĖTIS

1g yra 20mg sidabro sulfatiazolo, 0.66mg metilhidroksibenzoato, 0.33 mg propilhidroksibenzoato ir tirpiklio.

SAVYBĖS IR VEIKIMAS

Preparato sudėtyje esanti sidabro sulfatiazolo druska pasižymi vietiniu antibakteriniu poveikiu, ypač Gram neigiamoms bakterijoms. Lėtai veikiantis sidabras stiprina antibakterinį sulfatiazolo veikimą ir mažina alergiją sukeliantį sulfamidų poveikį. Susijungdami su bakterijos dezoksiribonukleinine rūgštimi, sidabro jonai slopina bakterijų augimą bei dalijimųsi. Sulfatiazolas, absorbuojamas žaizdos paviršiuje, trikdo bakterijų dauginimųsi. Medžiaga yra mažai tirpi, todėl žaizdoje jos  koncentracija būna pastovi, o dėl minimalios rezorbcijos iš žaizdos išvengiama  toksinio preparato poveikio. Tinkamas tepalo pH ir jo sudėtyje esantis hidrofilinis tirpiklis, kuriame yra daug vandens, užtikrina gerą preparato toleranciją, mažina simptomus. Argosulfano tepalas, efektyviai saugodamas žaizdas nuo infekcijos, greitina nudegimą ir blauzdų opą gijimą, slopina skausmą bei nudegimo pojūtį.

INDIKACIJOS

Visų laipsnių nudegimai, nudegimas nuo spindulių, pragulos, lėtinė blauzdų opa.

KONTRAINDIKACIJOS

Padidėjęs jautrumas sulfamidams, įgimtas fermento gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės nepakankamumas, dėl kurio užtepus tepalo gali prasidėti hemolizė. Tepalo negalima vartoti prieš laiką gimusiems kūdikiams ir naujagimiams gydyti, nes gali pasireikšti naujagimių gelta. Nėščioms moterims argosulfanas nerekomenduotinas. Nėštumo metu preparatą galima vartoti tuo atveju, jei nudegų ne daugiau kaip 20% viso kūno paviršiaus ploto ir jei terapinis efektas yra didesnis už galimą nepageidaujamą  poveikį vaisiui.

ŠALUTINIS POVEIKIS

Ilgą laiką vartojant argosulfano tepalą, gali pasireikšti sisteminis šalutinis  sulfanilamidų poveikis, todėl reikia periodiškai nustatyti sulfamidų kiekį kraujo serume, ypač jei yra sutrikusi kepenų arba inkstų funkcija.

ŽINOTINA

Argosulfanu nudegusius ligonius reikia gydyti atsargiai, jeigu juos yra ištikęs šokas arba su jais sunku bendrauti. Kiekvienu atveju, gydant argosulfanu, būtina tiksliai išsiaiškinti, ar pacientas jautrus medikamentams, ypač sulfanilamidams.

VARTOJIMO BŪDAS IR DOZĖS

Ant nudegusios odos sterilia marle, mentele arba pirštine užtepamas 2-3mm storio argosulfano sluoksnis. Užtepus tepalo, galima uždėti tvarstį. Preparatas  tinka neseniems nudegimams gydyti, perrišimo metu, pašalinus nekrozinius audinius. Preparatą užtepus ant infekuotos žaizdos, gali išsiskirti eksudato. Tokiu atveju prieš pakartotinai tepant tepalo, žaizdų reikia nuplauti 3% vandeniniu boro rūgšties arba 0,1 % vandeniniu chlorheksidino tirpalu. Gydant pragulas arba trofines opas, tepalas vartojamas taip pat  kaip ir gydant nudegimus. Argosulfanas tepamas 1-2 kartus per dieną.

TOLERANCIJA

Gydant nudegimus bei trofines opas, argosulfano tepalas gerai toleruojamas.

PAKUOTĖ

40 g tūbelė