Biorythm

Judėjimas

judejimas

Fizinis aktyvumas turi tokį didelį poveikį mūsų sveikatai, kad šiandien jam gali būti išrašomas receptas vietoj vaistų arba papildant vaistus.

Dažniausia priežastis dėl ko mes nejudame yra laiko stoka. Pirmas žingsnis, kuris gali padėti mums padidinti fizinį aktyvumą, tai pradėti daugiau judėti tuo pat metu, kai mes darome kitus dalykus, pvz kai einate apsipirkt,  pasivaikščioti  po pietų ir pan. Kitas būdas spręsti šią problemą tai yra judėti namuose įvairių priemonių pagalba. Jūs turite apsispręsti, kuris būdas jums labiausiai priimtinas tam, kad pradėtumėt daugiau judėt. Pagalvokite, kada turite daugiausiai laiko, kurį galite skirti judėjimui ir pasistenkite sudaryti planą, kurį galite išbandyti ir po to įvertinti, kip jum sekėsi . Svarbu pradėt ne staigiai ir pradžioj riboti fizinį aktyvumą, ypač jei jūs kurį laiką  neužsiiminėjote fiziniais pratimais. Jeigu jūs pradėsite staiga ir didesniais krūviais yra tam tikra rizika, kad jūs galite susižeisti arba parvargti.

Nereikalaukite pradžioj iš savęs daug ir džiaukitės kad ir mažais pasiekimais. Jeigu jums kurią nors dieną nepavyks daugiau pajudėti pagal savo programą, nejauskite kaltės jausmo, bet priešingai, įvertinkite tą realiai, ir supraskite, kad tai yra visiškai normalu. Įvertinkite tai kaip laikiną pazę, kuri yra būtina kasdieniam gyvenime, kadangi vyksta įvairių pasikeitimų. Tačiau jeigu tokios pauzės pasidarys per dažnos tada turite įvertinti, kodėl jos atsiranda, ir rasti sprendimą kaip vis dėlto toliau didinti fizinį aktyvumą. Didžiausias iššūkis yra tada, kai žmogus  pradeda daugiau judėt, bet  pradeda mažėt motyvacija, o tai dažniausiai atsitinka po 5-6 mėnesių. Tokiu atveju yra labai svarbu rasti naujas priežastis, kurios leistų jums toliau tęsti fizinį aktyvumą. Reikia nusistatyti sau protingus tikslus ir susikoncentruoti ties jais.

Kasdienis gyvenimas sudaro daug galimybių kasdien judėti ir tai dažniausiai nereikalauja iš jūsų didelio planavimo.  Pasinaudoti kasdieninio  judėjimo galimybėmis yra ir paprasta ir efektyvu. Tik pagalvokite, jeigu kasdien jūs padarytumėt savo įpročiu, kurį kartotumėt savaitė po savaitės, mėnuo po mėnesio, tai būtų didelis pasiekimas, kuris ilgame laike suteiktų jums daug galimybių judėti. Kaip kasdienio judėjimo pavyzdys gali būti lipimas laiptais, užuot važiavus liftu, arba važiuoti dviračiu į darbą, užuot važiavus mašina ar traukiniu, išlipti iš autobuso viena stotele anksčiau arba pastatyti automobilį toliau, kad bet kuriuo atveju galėtumėt pasinaudot galimybe pasivaikščioti.

Tai jums suteiks galimybę pajudėti bei įkvėpti oro ir atsipalaiduoti. Namuose siurbkite dažniau arba dirbkite sode, kaskite sniegą ir taip toliau. Jei turit šunį, pasistenkite ilgiau pavaikščioti su juo. Daugiau judėjimo suteikia daugiau pozityvių  dalykų. Norint sustabdyti svorio augimą arba sumažinti svorį rekomenduojams mažiausiai 60 min vidutinio arba didelio intensyvumo judėjimas kasdien. Jie jūs ilgai nesitreniravot, pradėkit mažesniu intensyvumu. Tokiu būdu išvengsit ne tik didesnio nuovargio, bet ir galimybės susižeisti. Siūlytume pradėti nuo vaikščiojimo, kadangi tai gana lankstus būdas judėti. Jūs galite pasirinkti kiek laiko ir kokiu greičiu eiti, taip pat pasirinkti ėjimą į įkalnę, nuokalnę,  lipimą laiptais ar ėjimą lygiu keliu.

Pasivaikščiojimas yra puikus būdas pagerinti svikatą, turi poveikį viso kūno raumenis ir tuo pačiu nepadidina apkrovimo keliams. 30 min pasivaikščiojimas per dieną tikrai jus padarys sveikesniais.

Trūkstant laiko, galima išdalinti tokį pasivaikščiojimą į tris pasivaikščiojimus po 10 min. Tai gali būti kiek lengviau pradžioje. Tempas turi būti toks pats kaip greito pasivaikščiojimo. Jei jūs tuo pačiu metu didnat nuotolį arba ilginat laiką pasivaikščiojimui, tai jums papildomai duoda gerą poveikį sveikatai ir padeda išlaikyti numestą svorį. Jei žmogus gana ilgai nebuvo fiziškai aktyvus, tai jo fizinės galimybės didėja gana stačia kreive ir žmogus pats pajumnta savo būsenos pagerėjimą.

Labai svarbi gera avalynė, gerai būtų pradėti vaikščioti miške, kur minkštas pagrindas, taip pat gerai būtų pasiimti ką nors į draugiją, su kuo malonu būtų pavaikščioti, taip pat galima klausytis muzikos arba audio knygos. Tai padėtų pamėgti vaikščiojimą. Taip pat turėtumėt rasti patį geriausią vaikščiojimo būdą sau ir padaryti tai įpročiu.

Vaikščiojimas su lazdomis. Lazdos padeda padaryti vaikščiojimą malonesnį, ypač jei vaikščiojate gamtoje. Vaikščiojimas su lazdomis yra labai geras būdas išjudint visą kūną ir tai tinka įvairiems žmonėms. Žmogaus fizinė būklė gana greit pagerėja, o išnaudojamas energijos kiekis yra didesnis, nei vaikščiojant įprastai. Naudojant teisingą techniką, viršutinė kūno dalis gauną gerą įtampą, taip pat lazdos duoda saugumo jausmą, ypač jeigu yra kokie nors judesių surtikimai. Nugara ir keliai mažiau apkraunami, gali būti naudinga, jei jaučiate nedidelius skausmus kakle, pečiuose ir krūtinėje. Joga, gimnastika ir kt. Šiuo metu yra daug įvairiausių programų iš kurių galima pasirinkti jums įdomią. Jos yra patrauklios tuo, kad galite judėti tada, kai turite laiko ir noro. Raskite, kas jums labiausiai tiktų ir pabandykite. Taip pat gerai, jei kartu rastumėt draugų, kurie palaikytų kompanija.

Svarmenys, treniruočių juostos ir manžetės tai yra geros priemonės naudojamos treniravimuisi namuose. Su šiom priemonėn ir naudojant teisingas programas galima treniruoti visą kūną, didinti fizinę jėgą ir ištvermę. Jei nenorite pirkti hantelių, galite pasigaminti nuosavus – prisipilti 0,5 l plasikinius buteliukus, prisipilti vandens ir gausit du pusės kg svarmenis.

Taip pat neužmirškite apsilankyt pas fizioterapeutą, kuris gali sudaryt jums fizinio aktyvumo programą.

Fizinės treniruotės duoda gerus rezultatus, tačiau labai svarbu yra tai, kaip jūs maitinatės. Laikantis modifast dietos, galite aktyviai treniruotis, tačiau turite žinoti, kad galit jaustis alkanas ir pavargęs prieš treniruotę ir po jos, todėl yra naudinga suvalgyti vieną modifast porciją prieš treniruotę ir vieną praėjus porai valandų po treniruotės, arba papildomai maitintis, ypač jei jums svarbūs treniruočių rezultatai, o ne tik numestas svoris.

DNA Fit

TAIP PAT SKAITYKITE