Rawpowders

Vestuvinis žiedas dirgina odą: ką daryti?

vestuvinis žiedas

Vestuviniai žiedai yra tas vienintelis papuošalas, kurio beveik niekada nenusiimame. Jis puošia mūsų rankas dieną ir naktį. Tačiau šiltuoju metų laiku dažnai pasitaiko atvejų, kai nuolat nešiojamas žiedas pradeda dirginti odą – ji parausta, pasirodo bėrimų, vietą, kuri lietėsi su žiedo lankeliu, ima perštėti. Tai – alergijos požymiai. Straipsnyje aptarsime galimas jos priežastis ir pateiksime kelis patarimus, kaip elgtis tokioje situacijoje.

Dažniausi alerginiai simptomai ir priežastys

Nemažai žmonių nuo tada, kai ištaria lemtingąjį „taip“, žiedą nusimauna nebent užsiimdami aktyvia veikla, atlikdami buities darbus ar būdami gamtoje, nerimaudami dėl galimybės papuošalą pamesti. Visais kitais atvejais vestuvinis simbolis puošia rankas eilę metų – jei tik vieną dieną nepasireiškia nemalonus perštėjimas, paraudimas, tinimas, niežėjimas, bėrimas spuogeliais. Net jei iki to laiko tiko visi žiedai ir nepasireiškė jokių nemalonių simptomų, nenumokite į alergiją ranka. Nemažai alergijų yra įgyjamos, o ne paveldimos. Taigi, nuo to niekas nėra apsaugotas.

Dažnai alergiją lemti gali ir įvairūs nešvarumai, patenkantys po žiedu. Būtent dėl šios priežasties rekomenduojama retkarčiais (pavyzdžiui, naktimis) leisti rankoms pailsėti nuo papuošalų, o per tą laiką juos tinkamai nuvalyti. Kitas dalykas, kuris dažnai tampa alergijos priežastimi – papuošalo gamyboje naudojamas nikelis. Dažniausiai šis metalas naudojamas liejant baltąjį auksą. Nikeliui, o tuo pačiu ir baltajam auksui, alergiški 12 procentų žmonių. Pasakojame plačiau, kaip kovoti su alergijos simptomais, prižiūrėti sudirgintą odą ir kokius žiedus rinktis norint šios organizmo reakcijos išvengti.

Kaip įveikti alergiją?

Užklupus alergijai, visus alergizuojančius papuošalus rekomenduojama nusiimti – ar tai būtų vestuviniai žiedai, grandinėlė, ar apyrankė. Jeigu alergija pasireiškė po žiedu, ant piršto, o šis paraudo ir ištino, tikėtina, kad nusiimti papuošalą bus kiek kebliau. Pirmasis patarimas esant tokiam atvejui – pašaldyti pirštą, kad nusloptų tinimas. Tai galite padaryti tiesiog pakišę ranką po tekančiu vandeniu. Jeigu tai negelbsti, pasinaudokite natūraliu muilu arba riebiu kremu, aliejumi.

Alergijos pažeistą odą būtina nuraminti. Naudokite specialią gydomąją kosmetiką, kuri padėtų nuslopinti sudirgimą, sudrėkintų ir atstatytų apsauginį odos sluoksnį. Tokios priemonės taip pat padės įveikti tinimą, niežėjimą ir paraudimą. Žinoma, vestuvinis žiedas nėra paprastas papuošalas ir nesinori jo laikyti padėto stalčiuje vien dėl užklupusios alergijos. Tad žemiau – keli sprendimai:

  • Pirmiausia, leiskite pirštui išgyti – kurį laiką žiedo nenešiokite. Kai pirštas atrodys geriau, praeis odos paraudimas, vestuvinį žiedą nulakuokite bespalviu nagų laku. Tai – laikinas, tačiau veiksmingas sprendimas. Verta paminėti, kad lakas po kurio laiko nusitrina, tad žiedą juo tepti reikėtų maždaug kas 3 dienas.
  • Kasdien naudokite hipoalergines priemones. Prieš maudamiesi papuošalus, ištepkite pirštus kremu. Tai leis išvengti galimo dirginimo ir žiedai netaps beverčiai, stalčiuje gulintys papuošalai.

Siekiant išvengti alerginės reakcijos rizikos, rekomenduojama rinktis vestuvinius žiedus daug atsargiau. Būtina atsižvelgti į tai, ar nei vienas iš partnerių nėra alergiškas nikeliui, tauriesiems metalams. Geltonas ir rausvasis auksas nealergizuoja, nes juose nėra nikelio dalelių, tad tiems, kurie baiminasi, kad po kurio laiko gali atsirasti alergija, rekomenduojama rinktis būtent šių spalvų auksą. Rekomenduotina įsitikinti, kad žiedų gamybai naudojamas grynasis metalas.

Vestuvinis žiedas – tai viso gyvenimo papuošalas, tad svarbiais kriterijais turi būti ne tik lankelio plotis, dizainas, akmenukų skaičius, bet ir sudedamosios dalys. Rūpinkitės savo oda, valykite papuošalus ir leiskite rankoms pailsėti nuo juvelyrikos – tegul vestuviniai žiedai puošia rankas, tačiau jų nedirgina.

TAIP PAT SKAITYKITE