Aknė – tai bendrinis odos ligos pavadinimas, dažniausiai apibrėžiantis spuoguotą, inkštiruotą odą. Mediciniškai aknė apibrėžiama kaip odos riebalinių liaukų sutrikimas. Ji gali apimti įvairias kūno vietas (veidą, nugarą, krūtinę), kur gausiau riebalinių liaukų. Vienos ir pagrindinės aknės priežasties nėra, ją gali lemti paveldėjimas, suaktyvėjusi hormonų, riebalinių liaukų ir bakterijų veikla.
Riebalai, jų sankaupos ir negyvos odos ląstelės sulimpa tarpusavyje ir suformuoja kamščius, užkemša odos poras, kurios matomos kaip balti arba juodi inkštirai. Susidaro sąlygos plisti odos bakterijoms, kurios greitai dauginasi ir sukelia uždegimą, dirgina odą. Taip susiformuoja uždegiminiai aknės bėrimai – pūlinukai, skausmingi raudoni mazgeliai ar didesni pūlingi infiltratai – cistos. Sugijus giliems bėrimams, lieka raudonos, vėliau – mėlynos dėmės, dažnai ir randeliai.
Odoje esančios bakterijos (Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus aureus and Propionibacterium) dauginasi terpeje, kurios pH nuo 5.5 iki 8.5, formuodamos uždegimą plauko folikule (spuogą). Normalios odos pH yra 5.5, tuo tarpu riebios odos pH svyruoja nuo 5.8 iki 6.2. Tad naudojant priemones turinčias aukštą pH smarkiai sutrinkdoma rūgščių ir šarmų pusiausvyra odoje, ir smegenims siunčiama žinutė – greitai gelbėti odą. Rezultatas – išsiskiria riebalai. Jei jūsų oda iš prigimties riebi, tai ją tik dar labiau pariebins.
Rūgštinis odos šveitimas – viena saugiausių neinvazinių odos procedūrų, kuri nepažeidžia odos bei išsprendžia opiausias dermatologines problemas. Tai – laiko patikrinta, nealergizuojanti, sėkmingą rezultatą užtikrinanti procedūra. Ši procedūra padeda sugrąžinti lygią ir stangrią odą tiems, kas turi įvairaus spektro spuogus. Šios rūgštys gerai tirpsta riebaluose, todėl palengvina raginio, paviršinio odos sluoksnio ląstelių nusisluoksniavimą, normalizuoja epidermio lastelių ragėjimo procesus, skatina jo atsinaujinimą. Kartu, jos pasižymi ir priešuždegiminėmis, ir antibakterinėmis savybėmis.
- Padeda spuoguotai ir riebiai odai
- Pašalina nešvarumus
- Neleidžia užsikimšti poroms
- Pagerina odos tekstūrą ir išvaizdą
- Pastebimai mažina odos defektus
- Grąžina elastingumą ir tonusą odai
Procedūrų skaičius priklauso nuo veido odos užterštumo ir problemos. Minimalus kursas – 5-6 procedūros, maksimalus – 10-15 procedūrų. Procedūros atliekamos reguliariai kas 7-14 dienų.
Po rūgštinių veido valymo procedūrų pastebėsite šiuos odos pakitimus:
- Sumažėję (ar išnykę) akne, jaunatviniai ar kitokio pobūdžio spuogai
- Sumažėję (ar išnykę) randeliai po spuogų
- Lygesnė, stangresnė oda
- Išnykę pigmentinės dėmės, patamsėjimai
- Šviesesnė, skaistesnė, lygesnė veido oda
- Sumažėję smulkiosios raukšlelės