Sebamed

Plaukų šalinimas lazeriu – kada tai tapo madinga?

Plaukų šalinimas lazeriu

Senovės Romos laikais žmogaus kūno plaukeliai buvo ženklas rodantis jo klasę, todėl jau tuomet buvo rūpintasi nepageidaujamų plaukelių šalinimu. Šiandien, dauguma moterų jau pavargo nuo kasdienės depiliacijos ir ieško efektyvesnių plaukelių šalinimo būdų, kurie užtikrintų ilgalaikį, glotnios odos efektą. Tiesa, ankstesniuose amžiuose tai daryti buvo gerokai sunkiau nei dabar.

XX a. sparčiai tobulėjo technologijos ir 1960 m. T. H. Maimanas sukūrė pirmąjį plaukų šalinimo lazerį. Tai buvo itin didelė pažanga estetinės medicinos srityje. Deja, bet išrastas lazeris nebuvo efektyvus, kėlė grėsmę sveikatai, degindavo odą. Po dešimties metų buvo sukurtas patobulintas plaukų šalinimo lazeris, kuris, nors ir buvo daug saugesnis už T. H. Maimano lazerį, visgi negalėjo sunaikinti plauko folikulo.

Po ilgų testavimo ir tobulinimo metų 1995 m. Amerikoje, estetinės medicinos klinikose, pradėtos saugios ir efektyvios procedūros su lazeriniu plaukų šalinimo aparatu – Aleksandrito lazeriu. Šios procedūros greitai išpopuliarėjo, ir dabar, XXI a., jas atlikti tapo ne tik naudinga, bet ir išties madinga.

Kodėl plaukų naikinimas lazeriu taip greit išpopuliarėjo?

Kiekviena moteris puikiai žino kiek daug laiko ir pastangų kainuoja kasdienės kūno plaukelių šalinimo procedūros, todėl natūralu, kad dauguma savimi besirūpinančių ir, ypatingai šiais laikais, savo laiką taupančių moterų trokšta visam laikui pamiršti plaukelių depiliaciją. Prieš 26 metus, tobulėjant estetinei medicinai,  buvo sukurta nauja ir tuo metu vienintelė tokia plaukelių šalinimo lazeriu procedūra, kuri užtikrino ilgalaikį efektą – nepageidaujami plaukeliai buvo pašalinami visam laikui.

Lietuvoje plaukų šalinimo lazeris imtas naudoti tik šio amžiaus pradžioje. Tiesa, plaukų naikinimas lazeriu labai greitai tapo populiaria estetine procedūra dėl savo naujumo, išskirtinumo ir efektyvumo. Būtent moterų smalsumas pačioms įsitikinti šių procedūrų stulbinančiais rezultatais, noras sutaupyti savo brangaus laiko kasdienybėje, bei tuo pačiu iratsikratyti nepageidaujamų plaukelių visam laikui, tapo pagrindine šios procedūros populiarumo priežastimi.

Plaukų šalinimas lazeriu – ne tik madinga, bet ir naudinga procedūra

Žinoma, lazerinė depiliacija taip išpopuliarėjo ne tik dėl suteikiamo ilgalaikio efekto ar noro išbandyti dar naują ir išskirtinę procedūrą, bet ir dėl šios procedūros apčiuopiamos naudos.

Pirmiausia šią procedūrą rekomenduojama rinktis toms, kurios kovoja su nuolat įauginėjančių plaukelių sukeltomisinfekcijomis ar bėrimu. Atlikus plaukų šalinimo lazeriu kursą, plaukeliai sunaikinami su visomis savo šaknimis, todėl problema dėl įauginėjančių plaukelių dingsta.

Taip pat ši procedūra yra unikali tuo, kad beveik nėra kūno sričių, nuo kurių nebūtų galima pašalinti nepageidaujamų plaukelių lazeriu, išskyrus – zoną aplink akies obuolius, akių vokus, bei nosies landose.

Lazerinė depiliacija – puikus būdas atsikratyti nepageidaujamų plaukelių nuo tų kūno vietų, kurias depiliuoti įprastu būdu yra nemalonu ar netgi skausminga. Pavyzdžiui, jeigu depiliuojant vaško juostelėmis zoną virš viršutinės lūpos oda yra stipriai sudirginama, vertėtų išmėginti plaukų šalinimą lazeriu. Atlikus šią procedūrą beveik nėra jokio šalutinio efekto – matomas tik odos paraudimas, kuris praėjus porai valandų išnyksta.

Plaukų naikinimas lazeriu taip pat yra ekonomiškai efektyvi procedūra. Nors norint tinkamai pašalinti visus nereikalingus plaukelius prireiks ne vienos procedūros, tačiau tai tikrai nėra neįperkama prabanga. Laikui bėgant šios plaukų naikinimo lazeriu procedūros atsiperka, nes jums daugiau niekada nereikia pirkti skustukų, skutimosi putų, vaško ar kitų depiliacijos priemonių.

Dar viena lazerinės depiliacijos nauda yra ta, kad šios procedūros rezultatai padeda užtikrinti puikią psichologinę būklę ir didesnį pasitikėjimą savo išvaizda.

Nors lietuvių liaudies patarlė byloja, kad dėl grožio reikia aukotis, daugumai svarbu, kad grožio procedūra nesukeltų daug skausmo. Depiliacija lazeriu yra puiki išeitis negalintiems ištverti skausmingų procedūrų. Dėl technologinių galimybių lazerinis plaukų šalinimo aparatas yra pagamintas taip, kad pacientas nepatirtų jokio diskomforto jausmo. Atliekant procedūrą, plaukų šalinimo lazeris skleidžia šaldančią freono srovę, kuri atšaldo odą, todėl nejaučiamas net ir menkiausias skausmas. Be to, šią procedūrą atlieka daugiametę patirtį turintys lazerinės dermatologijos profesionalai, bei ši yra patvirtinta klinikinių tyrimų, todėl yra visiškai patikima.

Ar Plaukų šalinimas lazeriu išnaikina šiuos visam laikui?

Per daugiau nei dvidešimt metų, kai plaukų šalinimo lazeriu procedūros imtos taikyti komerciniu būdu, nustatyta, kad įprastai plaukų šalinimo lazeris visam laikui pašalina apie 95 % visų nepageidaujamų plaukelių. Visgi, procedūros veiksmingumui didelę įtaką daro net keletas veiksnių.

Svarbu žinoti, kad vienos tokios procedūros tikrai neužteks. Norintiems pasiekti maksimalių rezultatų reikės atlikti nuo 4 iki 8 procedūrų. Taip pat svarbu, kad būtų laikomasi gydytojo suplanuoto procedūrų grafiko, kai tarp vizitų paliekama mėnesio pertrauka.

Žinoma, procedūros veiksmingumui įtakos taip pat turi ir žmogaus plaukų bei odos spalva, šaknų gylis, plauko storis, bei endokrininė ir genetinė sistema. Geriausių rezultatų gali pasiekti turintys tamsius ir storus plaukus bei šviesią odą.

Pabaigai

Plaukų šalinimas lazeriu padeda tiek moterims, tiek vyrams pasiekti akivaizdžiai pastebimų ir išties efektyvių rezultatų. Be to, lazerinė depiliacija puikiai tinka norintiems sutaupyti laiko, pastangų ir, žinoma, materialinių kaštų.

Nors sakoma, kad mada yra trumpalaikis dalykas, akivaizdu, kad šis posakis lazerinėje dermatologijoje naudoti nėra netinkamas, nes plaukų naikinimo lazeriu procedūrų populiarumas tik auga ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje.

TAIP PAT SKAITYKITE