Atėjus rudeniui ir keičiantis orams, turite žinoti – tai, kas padėjo vasarą puoselėti plaukų bei odos grožį, nebeveiks, todėl būtina keisti priežiūros rutiną. Tačiau svarbu užtikrinti, kad ji būtų tinkama šiam laikui. „Camelia“ farmacijos specialistė Karolina Vėgėlė sako, kad vis dar nemažai žmonių nežino, kaip tai padaryti.
„Viena didžiausių klaidų, kurią žmonės daro rudenį – atsisako apsauginio kremo nuo saulės. Nors oras atvėsta, saulė išlieka aktyvi, o tai reiškia, kad ultravioletiniai spinduliai (UV) vis dar yra pavojingi ir mūsų odą veikia neigiamai, todėl reikia naudoti apsaugines priemones. Tiesa, jų apsaugos nuo saulės faktorius gali būti mažesnis nei vasarą (pakanka SPF 15–25), tačiau labai svarbu jas tepti ant drabužiais nepridengtų vietų – veido ir rankų odos“, – teigia K. Vėgėlė.
„Camelia“ farmacijos specialistė teigia, kad dažnai daroma ir kita klaida – įpratę vasarą išeiti iš namų ne visiškai išdžiūvusiais plaukais, rudenį šio įpročio žmonės neatsisako. Tai ypač svarbu, nes šiuo metų laiku pučia šaltas vėjas, kuris pažeidžia plaukus, o tada jie ima šiauštis ir jų galiukai išsišakoja.
Atvėsus orams vertėtų pakeisti veido odos priežiūros rutiną
Pasak K. Vėgėlės, rudenį reikėtų rinktis priemones, kurios savo sudėtyje turi veido odą saugančių vitaminų A, B, D ir E, cinko bei kolageno. Verta atkreipti dėmesį, kad aliejinės, kreminės tekstūros priemones prieš šaltąjį žiemos sezoną padeda sukurti apsauginį lipidinį odos barjerą.
Rudenį taip pat reikėtų rinktis maitinančius veido kremus. „Nebūtina šių veido priežiūros priemonių naudoti kiekvieną dieną, tačiau patariu įtraukti jas į savo rutiną bent 2–3 kartus per savaitę“, – teigia farmacijos specialistė.
Pasirūpinkite kūno odos drėkinimu
Šąlant orams didėja rizika, kad pasireikš atopinio dermatito ar kitų odos ligų paūmėjimai. To išvengsite, jeigu rudenį pasirūpinsite tinkamu odos drėkinimu.
„Po kiekvieno prausimosi būtina naudoti kūno losjoną arba kremą, kuris tiktų jūsų odos tipui. Be to, pravartu bent porą kartų per savaitę naudoti drėkinamąsias veido kaukes, kurios drėkintų odą“, – pataria K. Vėgėlė.
Farmacijos specialistė primena, nepamiršti ir lūpų: jų priežiūrai yra būtinas balzamas, kuris padeda papildomai maitinti lūpų odą ir apsaugoti nuo suskerdėjimo.
Kaip tinkamai pasirūpinti plaukais?
Anot K. Vėgėlės, atšalus orams, vertėtų rinktis maitinamuosius šampūnus. Jie yra riebesnės tekstūros ir turi daugiau veikliųjų medžiagų, todėl padeda atstatyti karščio paveiktus plaukus ir saugo juos nuo atvėsusio oro.
„Camelia“ farmacijos specialistė taip pat pataria į plaukų priežiūros rutiną įtraukti maitinamąsias kaukes, kurias vertėtų naudoti du kartus per savaitę. Be to, reikėtų nepamiršti po vasaros sezono pakirpti plaukų galiukų, nes tai padės išlaikyti gražią išvaizdą ir užkirs kelią jų šakojimuisi.
Ruduo – tinkamas metas planuoti grožio procedūras
K. Vėgėlė primena, kad vasarą oda būna labai jautri, todėl kai kurias kūno procedūras verta atidėti. Rudenį kūno oda mažiau kontaktuoja su tiesioginiais saulės spinduliais, todėl jau galima pradėti įvairias kūno atstatomąsias procedūras ir įvyniojimus. Tiesa, planuojant intensyvesnes, pavyzdžiui, lazerines veido procedūras, jas reikėtų nukelti bent jau į rudens pabaigą.
„Rudenį saulė vis dar veikia mūsų veido odą ir tam, kad išvengtume nemalonių reiškinių po procedūrų, reikėtų stipresnio poveikio priemones ir procedūras nukelti“, – perspėja K. Vėgėlė.
Nepamirškite pasirūpinti grožiu ir iš vidaus
Ruduo įprastai visiems itin darbingas laikotarpis, kurio metu žmonės patiria daugiau streso, todėl mažiau laiko skiria poilsiui, tinkamai mitybai ir skysčių vartojimui, o tada ima trūkti reikalingų mineralų ir vitaminų. Dėl to gali imti slinkti plaukai, atsirasti bėrimas ar kiti nusilpusio imuniteto požymiai.
„Norint pasirūpinti savo grožiu iš vidaus ir išvengti gresiančių negalavimų, reikėtų vartoti maisto papildus, kurių sudėtyje būtų omega-3 riebalų rūgštys, cinkas, vitaminai A, B5 ir E, kolagenas bei geležis“, – teigia farmacijos specialistė.
Svarbu pasirūpinti ir mažųjų odos priežiūra
Vasarą dažniausiai kūdikių ir mažų vaikų odai dėl iššutimo rizikos yra naudojami lengvesnės tekstūros kremai, tačiau rudenį reikėtų pakeisti jų odos priežiūrą.
„Rudenį paūmėja vaikų ligos, dažnai pasireiškia atopinis dermatitas, todėl reikėtų užkirsti tam kelią renkantis natūralios tekstūros drabužius ir skiriant dėmesį papildomai odos priežiūrai, ypač po kiekvieno prausimosi naudojant intensyviai drėkinančias priemones. Tai labai svarbu, nes tokiu būdu kūdikio odai suteikiamas papildomas lipidinis apsauginis barjeras ir išvengiama odos sudirgimų“, – priduria K. Vėgėlė.