Agatas

Pirmasis sniegas: pataria, kaip apsaugoti rankas ir kojas nuo šalčio?

Sniegas rankų apsauga

Pirmasis sniegas kasmet iškrenta netikėtai. Dar ne visi būname pasiruošę tinkamą avalynę ar rūbus, o ką kalbėti apie pirštines. Ypač prasidedant savaitgaliui vaikai gali skubėti laukan pažaisti su sniegu, o suaugusieji rytus pasitikti plikomis rankomis nukasant sniegą nuo automobilių. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalinasi paprastais patarimais, kaip greičiau sušildyti savo rankas ir kojas. 

Kurias kūno dalis saugoti labiausiai?

Rankų ir kojų pirštai – šios kūno dalys pirmosios pajaučia šaltuką ir greičiau nušąla, pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė Anot jos, nušalimai galimi ne tik esant gūdžiai žiemai, bet ir dabar – iškritus pirmam sniegui ir susidūrus su žemesne temperatūra.

Judėkite, bet ne tiek, kad prakaituotumėte 

„Atšalus orams ir džiaugiantis pirmuoju sniegu lauke, labai svarbu palaikyti judėjimą. Aktyvumas pagerina kraujotaką ir taip šildo mūsų kūną. Tik nepersistenkite– judėkite tiek, kad sušiltumėte, bet ne pradėtumėte prakaituoti, kadangi prakaitas gali atvėsinti jūsų kūną. Geriausias fizinis pratimas – rankų sukimas kaip vėjo malūnas“, – dalinasi patarimu E. Ramaškienė.

Ne trinkite rankas, bet pūskite šiltu oru

Jei nespėjote pasirūpinti pirštinėmis ir lauke spėjo sušalti jūsų rankos, vaistininkė pataria parėjus namo rankas pirmiausia ne trinti ar masažuoti, bet atšildyti pučiant į jas šiltą orą. Tai svarbu, kadangi su sušalusių rankų oda reikia elgtis labai atsargiai.

Kontaktas su oda

„Norėdami greičiau atšildyti sušalusius rankų pirštus, galite liestis prie kitų šiltų kūno dalies vietų. Pavyzdžiui, pirštus priglauskite prie savo pažastų, krūtinės ar pilvo. Taip pat gali pagelbėti ir prisiglaudimas prie artimo žmogaus“, – šypsosi vaistininkė E. Ramaškienė.

Šiltos, bet ne karštos vonelės

Vaistininkė pasakoja, kad dažniausia klaida, kurios vertėtų vengti sušalus rankoms ir kojoms – tai yra jų šildymas karštu vandeniu. Jeigu namuose jau šiek tiek atšilo jūsų rankos, išbandykite šilto, bet tik ne karšto vandens voneles.

Šiltas maistas ir skysčiai

Sušalus lauke ir grįžus namo patariama išgerti šiltų skysčių- arbatos ar naminio sultinio. Taip pat šiuo metu vertėtų dažniau rinktis šiltą maistą. Vaistininkė pataria valgyti dažniau ir po nedaug- tokiu būdu pagerinsite kraujo apytaką ir jums bus šilčiau.

Nesirinkite ankštos avalynės

Kaip rengtis šaltais orais, mes puikiai žinome. Tačiau vaistininkė primena, kokią avalynę reikėtų rinktis šaltuoju sezonu. Svarbu, kad avalynė nebūtų ankšta, kadangi ankštos avalynės spaudžiamos kojos greičiau nušąla. Tai nulemia dėl spaudžiančios avalynės sutrikusi kraujotaka.

TAIP PAT SKAITYKITE