Krikščionių medicinos centras

Oxynergy Paris TIME EXCEPTION sistema prieš odos senėjimą

Oxynergy Paris® linija prieš odos senėjimą ir nuo raukšlių

„Time exception“ produktų linija yra skirta kovai prieš odos senėjimą, odos maitinimui, apsaugai, patempimui ir drėkinimui. Šios linijos veikliųjų medžiagų derinys yra unikalus ir artimas mezoterapijoje naudojamoms injekuojamoms formulėms – organinis silicis, vitaminas C, vitaminas E, Q10, amino rūgštys, mažos molekulinės masės hialurono rūgštis, peptidai. Šios linijos produktai yra papildyti oksigenuojamuoju faktoriumi su amino rūgštimis, mineralų druskomis ir peptidais, aktyvinančiais oksigenaciją ir suteikiančiais energijos. Oxynergy Paris® priešraukšlinės linijos produktai kovoja prieš odos senėjimą iš visų pusių: gerina ląstelių oksigenaciją ir energijos lygį, slopina oksidacijos procesą, šalina toksinus, skatina kolageno sintezę, stangrina odą, mažina raukšles, užtikrina subalansuotą odos maitinimą ir drėkinimą, saugo nuo senėjimo ir padeda išlaikyti jaunatvišką išvaizdą. Dieninis kremas yra puiki kasdieninė priežiūros priemonė su mineraliniu saulės filtru SPF15, bei visomis priešraukšlinėmis medžiagomis. Naktinis kremas puikiai papildo dieninį kremą. Jo sudėtyje yra natūralių enzimų, stimuliuojančių odos atsinaujinimą bei nešvarumų ir suragėjusių ląstelių pasišalinimą per naktį, tai vadinama miego ir odos atsinaujinimo koncepcija. Be to, Oxynergy Paris® odos priežiūros produktuose nėra kvapiųjų ir dažomųjų medžiagų, silikonų ir jų derivatų, gyvulinės kilmės medžiagų, cheminių saulės filtrų, parabenų ar kitų agresyvių konservuojančių medžiagų.

Laisvuosius radikalus neutralizuojanti nano-emulsija (vektorizuotas Q10, vektorizuotas vitaminas C (stabilizuotas) ir vektorizuotas vitaminas E), + organinis silicis + vektorizuoti lipopeptidai + vektorizuota DMAE + mažos molekulinės masės hialurono rūgštis Oda yra didžiausias organas, skaičiuojamas svoris nuo bendro kūno svorio yra apie 16%. Pagrindinės odos funkcijos yra saugoti kūną nuo vandens netekimo (dehidratacijos), mechaninių išorės pažeidimų ir UV spindulių poveikio. Odą suformauoja atskiri jos sluoksniai. Išorinis odos sluoksnis yra epidermis (Stratum corneum) – tai apsauginis sluoksnis, kuris veikia kaip barjeras: sulaiko vidinio vandens išėjimą į išorę ir sulaiko iš išorės atakuojančius UV spindulius. Žemesnis epidermio sluoksnis ir derma yra labai svarbūs odos struktūrai. Odos senėjimas yra biocheminiai procesai, kurie iš esmės vyksta gilesniame epidermio sluoksnyje ir dermoje.

Senėjimo procesas apima šiuos pagrindinius reiškinius, kurie veikiami veikliosiomis medžiagomis, esančiomis Time Exception veikimo sistemoje (pav. 1: Time Exception sistemos veikimo mechanizmas):

– odos vaskuliarizacijos (kraujagyslių formavimąsis), mikrocirkuliacijos procesų sulėtėjimas ir to
pasėkmė, prastas odos aprūpinimas naudingomis medžiagomis ir deguonimi (1).
– odos ląstelių aktyvumo ir atsinaujinimo/kaitos sulėtėjimas (2).
– tarpląstelinės matricos pakitimai ir suirimas, baltyminių skaidulų glikacija (kolageno ir elastino), tai
lemia odos elastingumo ir stangrumo mažėjimą (3).
– mažesnis fibroblastų pagaminamo kolageno kiekis (4).
– ląstelių ryšių destrukcija (5).
– transepiderminis vandens netekimas (6).
– padidinta melanino gamyba (7).
– negyvų odos ląstelių ir nešvarumų kaupimasis odos paviršiuje (8).
– UV spindulių agresija (9).
– oksidacinis stresas, kurį sukelia padidėjęs laisvųjų radikalų kiekis, UV spindulių poveikis; fizinė bei nervinė įtampa, aktyvinanti interleukinus, kurie sukelia odos uždegimą, mažina odos atsparumą, silpnina kolageną ir iššaukia lastelių membranų lipidų degradaciją (10).
– mažėja vandens užsilaikymas dermoje (11).

Laisvųjų radikalų veikimas (pav. 2: odos uždegiminis procesas) Laisvieji radikalai yra atomai arba molekulės su vienu ar daugiau atskirų, neporinių elektronų. Netekę vieno ar daugiau elektronų, laisvieji radikalai yra itin nestabilūs. Jie linkę susidurti su kitomis, stabiliomis molekulėmis ir perimti iš jų elektronus ir taip save stabilizuoti. Tačiau šios molekulės, atidavusios elektronus tampa destabilizuotomis. Radikalai iš deguonies, vadinami reaktyviuoju deguonimi (ROS – reactive oxygen species), greičiausiai vykdo šias reakcijas su kitomis molekulėmis. ROS reaktyvusis deguonis natūraliai organizme pagaminamas ląstelių metabolizmo metu, deguonies vartojimo procese. UV spinduliai skatina papildomą reaktyvaus deguonies atsiradimą. ROS yra labai žalingas mūsų organizmo ląstelėms, nes skatina citokinų
formavimąsi ir sukelia uždegimines reakcijas, dėl ko ardomi būtini ląstelių komponentai, tokie kaip lipidai bei DNR, be to slopinama kolageno sintezė.

Kolageno pažeidimai (pav 3: kolageno ciklas) Skaidulinis kolagenas ir elastinas yra baltymų struktūros komponentai dermoje, jie lemia odos stangrumą ir atsparumą. Vykstant natūraliam odos senėjimui, oda tampa plonesnė, laisvesnė ir mažiau elastinga. Šis
stangrumo netekimas iš esmės yra baltyminių struktūrų atrofijos pasėkmė. Su amžiumi fibroblastai gamina
vis mažiau kolageno bei elastino ir vis daugiau išskiria fermento elastazės, kuri būtent ir ardo šias baltymų
struktūras. Elastazės gamybą aktyvuoja laisvieji radikalai ir citokinų bei interliaukinų formavimąsis. Citokinai veikia fibroblasto paviršiuje esančius receptorius ir tai iššaukia grandinę reakcijų, aktyvuoja transkripciją, elastazės veikimą, silpnina esantį kolegeną. Laisvieji radikalai, uždegiminis procesas ir kolageno silpnėjimas yra labai susiję tarpusavyje.

Mūsų TIME EXCEPTION produktų veikimo sistema yra atsakinga už visų šių procesų, lemiančių odos senėjimą, slopinimą. Tai pagrindinės priemonės odos apsaugai nuo senėjimo, vykstantiems senėjimo procesams sustabdyti ir senėjimo procesų pažeistai odai atstatyti. TIME EXCEPTION sistemos pagrindas yra 7 veikliosios molekulės: Q10, vit. C, vit. E, organinis silicis, lipopeptidas (palmitoyl glycine), DMAE, hialurono rūgštis. Kiekvienas šių ingredientų turi svarbią rolę globaliam veikimo mechanizmui prieš odos senėjimo procesus.

Uždegiminės reakcijos

Uždegiminės reakcijos yra mūsų organizmo fiziologinis atsakas į išorės veiksnius (UV, karštis, šaltis, rūgštys, bakterijos) arba vidinis stimuliatorius (imuninė reakcija). Keturi klinikiniai simptomai charakterizuoja uždegiminę reakciją: paraudimas, edema, karštis ir skausmas. Uždegiminė reakcija įvyksta per tris kompleksinius žingsnius: pradinė fazė, plitimo fazė, atstatomoji fazė. Daug skirtingų ląstelių ir cheminių mediatorių dalyvauja šiose biologinėse reakcijose. TIME EXCEPTION veikimo sistema nukreipta į du mediatorius: citokinus ir lipidinius mediatorius. Citokinai yra tirpūs baltymai, arba glikoproteinai, sintezuojami ir saugomi imuninių ląstelių (limfocitų, monocitų ir aktyviųjų makrofagų), taip pat ir odos ląstelių (keranocitų bei fibroblastų). Citokinai yra vadinami interleukinais (IL), kuomet yra išskiriami iš limfocitų, monocitų ir makrofagų. Citokinai taip pat gali būti vadinami pagal jų funkcijas: interferonai (INF), augimo ir diferenciacijos faktoriai, kolonijas stimuliuojantis faktorius. Taip pat yra citokinai, sukeliantys uždegimus ir veikiantys prieš uždegimus. TIME EXCEPTION veikimo sistema slopina IL1 ir IL6 genų ekspresiją ir saugo keranocitų membranas, kad jos negamintų imuninių molekulių, tokių kaip lipidiniai mediatoriai ar citokinai. Citokinai veikia fibroblasto paviršiuje esančius receptorius ir tai iššaukia grandinę reakcijų, aktyvuoja transkripciją, elastazės veikimą, silpnina esantį kolegeną.

Išorės agresija
(UV, laisvieji radikalai ir kt.)

2 pav. Uždegiminis procesas

Laisvuosius radikalus neutralizuojanti nano-emulsija (Q10, vitaminai C ir E):

Junginiai, gebantys neutralizuoti ROS reaktyvų deguonį ar kitus laisvuosius radikalus, yra vadinami antioksidantais. Klasikiniais antioksidantais laikomi vandenilio donorai. Jie sumažina laisvuosius radikalus į
mažiau reaktyvias hidroksi formas. Taip antioksidantas paverčiamas į pasyvų radikalą. Pasyvus radikalas yra pakankamai stabilus ir gali neutralizuoti kitą agresyvų radikalą, kol galiausiai antioksidantas yra visiškai suvartojamas. Efektyviai apsaugai, visi gyvi organizmai naudoja tirpius riebaluose antioksidantus, tokius kaip vitaminas E, karotenoidai ir koenzimas Q10, bei tirpius vandenyje antioksidantus, tokius kaip vitaminas C, glutationas ir kiti enzimai. Veiklieji ingredientai yra patalpinti į liposomų ir nano kapsules, tokios struktūrinės dalelės žymiai geriau patenka į odą. Liposomos ir nanodalelės yra labai giminingos epidermio struktūrai, todėl įkapsuliuotos medžiagos turi didesnį biologinį pasiekiamumą, be to kapsulės struktūra saugo oksidacijai jautrias medžiagas nuo suirimo. Išorės agresija (UV, laisvieji radikalai ir kt.)

Mažos molekulinės masės hialurono rūgštis Mūsų naudojama mažos molekulinės masės hialurono rūgštis (sertifikuota Ecocert) yra 15.000-50.000 daltonų dydžio, tai yra molekulės tiksliai identiškos esančiai odoje hialurono rūgščiai. Šis specifinis molekulių dydis leidžia patekti medžiagai į odą ir veikti ne tik epidermį bet ir dermą, kur sureguliuojama odos drėgmė ir padidinamas odos stangrumas. Taipogi hialurono rūgštis padeda sulaikyti vandenį odoje (TEWL netekimas), stabdo transepiderminį vandens netekimo reiškinį, t.y. vandens išgaravimą per odos paviršių. Kuo mažiau oda turi drėgmės, tuo prastesnis jos elastingumas, tonusas ir minkštumas. Didina vandens užsilaikymą dermoje ir stimuliuoja kolageno I sintezę. Derma yra sudaryta daugiausiai iš fibroblastų ir tarpląstelinės matricos (ECM), ten yra randami kolagenas, elastinas ir glikoaminoglikanai, kaip ir hialurono rūgštis. Hialurono rūgštis yra ypatingai svarbi odos drėgmei ir aktyviai fibroblastų veiklai, jie sintezuoja kolageną, kuris reikalingas kaip odos atraminė struktūra. Odos senėjimas mažina hialurono rūgšties kiekį dermoje ir sumažina jos sintezę. Tai lemia odos elastingumo ir stangrumo sumažėjimą bei dehidrataciją ir raukšlių formavimąsi.

Veikimo lygiai:

– Apsauga nuo UV (dieninis kremas su SPF 15)
– Laisvųjų radikalų neutralizacija.
– Oksidacinio streso mažinimas.
– Uždegiminio proceso mažinimas (interleukinų slopinimas ir fibroblastų membranų apsauga).
– Skaistesnė oda, lygesnis odos tonas, raudonio sumažėjimas.
– Glikacijos slopinimas.
– Odos patempimas, raukšlių mažėjimas.
– Fibroblastų stimuliavimas ir aktyvesnė kolageno gamyba.
– Dermos matricos atstatymas.
– Ląstelių jungčių sustiprinimas, transepiderminio vandens netekimo mažinimas, odod
drėgmės padidinimas.
– Mikrocirkuliacijos pagerinimas.
– Citostimuliuojamasis poveikis, deguonies suvartojimo didinimas (oksigenuojamasis
faktorius).
– Suragėjusių odos ląstelių ir odos nešvarumų pašalinimas (naktinis kremas su fermentine
odos valymo sistema).

Daugiau informacijos:

www.aestheta.lt

TAIP PAT SKAITYKITE