Mollers

Kaip tinkamai paruošti veido odą vasarai ir kelionėms į šiltuosius kraštus?

Veido odos paruošimas šiltiems orams

Artėjant vasarai ir kelionių į šiltuosius kraštus sezonui, svarbu atnaujinti ne tik drabužius, bet ir kosmetikos produktus. Mat po šaltojo metų laiko veido odą svarbu atitinkamai pasirūpinti ir ją paruošti saulės vonioms. „Po žiemos daugelio iš mūsų oda yra ne tik išsausėjusi, bet ir suragėjusi. Atsižvelgdami į jos būklę bei tipą, jau dabar turime ją pradėti ruošti šiltojo sezono aplinkos dirgikliams“, – teigia kosmetikos bendrovės „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudinienė. Kokios priemonės ir veido odos priežiūros ritualai yra būtini, siekiant tinkamai pasiruošti vasarai?  

Jau visai netrukus mus lepins vasariški orai, tačiau veido odai, tai reiškia iššūkių laiką. Ją veiks tiesioginiai saulės spinduliai, vėjas, sūrus jūros vanduo ir kiti aplinkos veiksniai.

„Žiemos metu daugelis užmiršta odos šveitimą, todėl pavasaris – pats laikas šį ritualą prisiminti. Šveitiklis – nėra kasdienis produktas. Jį naudoti efektyviausia maždaug du kartus per savaitę. O jei planuojama vykti į šiltuosius kraštus, šį ritualą rekomenduojama atlikti ne paskutinį vakarą, bet iki išvykimo likus bent dviem savaitėms. Nušveitę odą, ją  atnaujiname ir paruošiame kitiems jos priežiūros etapams. Tik tuomet, kai ji yra tinkamai nuvalyta, oda gali įsisavinti saulės suteikiamą vitaminą D“, – sako vizažistė.

Tolygiai nušveista oda turi būti visapusiškai saugoma. Tam būtina naudoti SPF apsaugą turinčius produktus.

„Ne visi žino, kaip SPF apsaugą reikėtų naudoti teisingai. Kremu odą svarbu padengti likus pusvalandžiui iki ėjimo į lauką. Mat per tą laiką prasideda kremo veikimas ir įsiskverbimas į odą. Vienu kartu veido ir dekoltė sričiai turime panaudoti maždaug penkiasdešimties centų monetos dydžio kremo kiekį ir jį tolygiai paskirstyti. Šioms zonoms svarbu naudoti stipresnę apsaugą nei visam likusiam kūnui“, – sako „Mary Kay“ vizažistė pristatydama naujuosius veido odos priežiūros produktus.  

Anot J. Liaudinienės, užsiimant aktyvia lauko veikla, užsitepti SPF apsaugą reikėtų nepamiršti ir pakartotinai: „Prakaituojant, čiuožiant banglente, kaituojant ar pan., kremas nusivalo. Todėl svarbu apgadintą apsauginį sluoksnį nusiplauti ir kremu odą padengti dar kartą.“

Reikia ne tik kelnių, bet ir kelnaičių

Ruošiantis vasarai ar keliaujant į šiltuosius kraštus, odą ypač svarbu drėkinti.

„Savyje drėkinamųjų komponentų turi ir kai kurie SPF produktai. Tačiau svarbu žinoti, jog apsaugos nuo saulės negalima prilyginti drėkinamajam veido kremui. Jei jūsų oda yra išsausėjusi, ar priskiriama sausesniam tipui, kartu su SPF apsauga nuo saulės būtinai turite naudoti ir drėkinamąją veido priemonę. Vieno produkto nepakanka. Galime būti tik su kelnėmis, bet juk tikrai geriau po apačia dėvėti ir apatines kelnaites. Tas pats yra ir su drėkinamąja priemone ir SPF apsauga nuo saulės. Visu pirma oda turėtų būti drėkinama, o tada padengiama SPF apsaugą turinčiu produktu. Šios priemonės viena kitą papildo ir veikia atlikdamos savo funkcijas“, – sako J. Liaudinienė.

Vien išorinių drėkinamųjų priemonių odai neužtenka. Norint palaikyti normalią jos būseną, būtina vartoti daug vandens – bent 2 litrus įprastą dieną, o jei visa diena praleidžiama po kaitria saule – iki 3 litrų. Mat matomi išsausėjimai gali pasireikšti ne dėl veido priežiūros priemonių neveiksnumo, o dėl per mažai vartojamo vandens kiekio.

„Jei žmogus negeria pakankamai vandens, nenaudoja drėkinančių priemonių, jo oda ir akys ima sausėti, lūpų kampučiai trūkinėti, odelės aplink nagus – skilinėti. Todėl tam, kad oda būdų pilnai apsaugota, svarbu naudoti tiek vidinius, tiek išorinius drėkinamuosius komponentus“, – geriamojo vandens ir veido priežiūros priemonių balanso svarbą aiškina „Mary Kay“ vizažistė J. Liaudinienė.

TAIP PAT SKAITYKITE