Hempo

Kaip saugiai naudoti kvepalus ir išvengti nepageidaujamų reakcijų?

kvepalai

Kvepalai yra neatsiejama daugelio žmonių kasdienės grožio rutinos dalis. Jie padeda išreikšti asmenybę, sustiprina pasitikėjimą savimi ir gali sukelti malonias emocijas. Tačiau svarbu juos naudoti atsakingai ir saugiai, kad būtų išvengta nepageidaujamų reakcijų. Štai keletas patarimų, kaip saugiai naudoti kvepalus:

Pasirinkite tinkamą vietą kvepalams purkšti

Viena iš pagrindinių taisyklių yra purkšti kvepalus ant tam tikrų kūno vietų, kur oda yra švelniausia ir kur geriausiai jaučiamas pulsas. Dažniausiai rekomenduojamos vietos yra už ausų, riešų vidinė pusė, alkūnių ir kelių linkiai. Šiose vietose kvepalų aromatas, o ypač nišinių, pavyzdžiui, tokie kaip Tom Ford Tobacco Vanille geriau skleidžiasi ir ilgiau išlieka. Venkite purkšti kvepalus ant jautrių vietų, tokių kaip veidas ar kaklas, nes oda šiose vietose gali būti labiau linkusi į alergines reakcijas.

Venkite tiesioginio kontakto su drabužiais ir papuošalais

Kai kurie kvepalai gali palikti dėmes ant drabužių arba sugadinti papuošalus. Todėl svarbu purkšti kvepalus tiesiai ant odos, o ne ant drabužių ar papuošalų. Jei norite, kad drabužiai kvepėtų, galite purkšti kvepalus iš tolo, kad jie pasiskirstytų kaip lengvas rūkas.

Atsargiai naudokite kvepalus ant jautrios odos

Jei turite jautrią odą arba esate linkę į alergines reakcijas, būtina būti ypač atsargiems su kvepalais. Prieš naudodami naują kvapą, atlikite mažą odos testą: užpurkškite nedidelį kiekį kvepalų ant vidinės riešo dalies ir stebėkite, ar neatsiranda paraudimo, niežulio ar kitų neigiamų reakcijų per 24 valandas. Jei pastebėsite bet kokį dirginimą, venkite naudoti šiuos kvepalus.

Laikykitės tinkamo kiekio

Per daug kvepalų gali sukelti ne tik nepatogumų aplinkiniams, bet ir galimas sveikatos problemas, pavyzdžiui, galvos skausmą ar kvėpavimo takų dirginimą. Naudokite kvepalus saikingai – užtenka kelių purškimų, kad kvapas būtų malonus ir subtilus.

Saugokite akis ir gleivines

Kai purškiate kvepalus, būkite atsargūs, kad jie nepatektų į akis ar ant gleivinių. Jei taip nutiktų, nedelsiant praskalaukite pažeistą vietą dideliu kiekiu vandens ir, jei reikia, kreipkitės į gydytoją.

Tinkamas kvepalų laikymas

Kvepalai turi būti laikomi vėsioje, tamsioje vietoje, toli nuo tiesioginių saulės spindulių ir šilumos šaltinių. Netinkamas laikymas gali pakeisti jų cheminę sudėtį ir sukelti odos dirginimą.

TAIP PAT SKAITYKITE