Rawpowders

Kaip prisijaukinti žiemą ir išsaugoti gražią odą

veidas ziema

„Tu neįsivaizduoji, koks ten švelnus klimatas. Net ir esant -15ºC temperatūrai neturėjau jokių bėdų su veido oda. O grįžusi jau užsirašiau pas kosmetologę, nebežinau, kuo tą odą tepti ir kaip prižiūrėti!”, – skundėsi man draugė, grįžusi iš vieno Šveicarijos slidinėjimo kurorto. Taip, lietuviška žiema siunčia tikrus išbandymus mūsų odai ir plaukams, jau nekalbant apie bendrą savijautą. Kai oro temperatūra krenta iki -10-20ºC, esant didelei drėgmei ir stipriam vėjui, mūsų organizmas patiria diskomfortą – dažnai kyla kraujo spaudimas, sausėja nosies gleivinė, lengviau kimba peršalimo ligos.

Pagrindinė odos problema žiemą – drėgmės netekimas, dėl kurio sumažėja odos elastingumas ir atsparumas neigiamam išorės poveikiui. Riebi oda dažnai tampa normalia, normali – sausa, o sausa – sujautrėja ir pradeda pleiskanoti. Kokią priežiūrą rinktis?

1. Odos prausimas. Svarbu tinkamai pasirūpinti oda ryte – pašalinti per naktį susikaupusius nešvarumus ir riebalus. Rinkitės švelnų aliejiniu pagrindu pagamintą valomąjį pienelį ar prausiklį, kuriuo pamasažuokite drėgną odą ir nuplaukite vandeniu. Žiemą nebūtina praustis šaltu vandeniu, ar juo labiau – trinti veidą ledukais. Šios procedūros gali pažeisti ir be to didelį krūvį atlaikančius veido odos kapiliarus.

2. Odos tonizavimas. Nusiprausę, pasipurkškite toniku arba hidrolatu. Puikiai tiks rožių arba apelsinų žiedų vanduo, taip pat švelnus veido tonikas. Odą puikiai sudrėkina alavijų gelis, ramunėlių nuoviras.

veidas ziema2

3. Odos apsauga. Laimei, laikai, kai moterys veidus tepė avies arba kiaulių taukais, jau praeityje. Dabar mums prieinama visa galybė veido kremų, iš kurių didelė dalis tinka veido apsaugai nuo šalčio. Svarbu prisiminti pagrindinę taisyklę: kremu odą tepti reikėtų bent prieš pusvalandį iki išėjimo į lauką. Egzistuoja mitas, jog šaltuoju metų laiku odos negalima tepti vandens sudėtyje turinčiu kremu. Kas iš tiesų svarbu, jog kremas būtų ne tik drėkinantis, bet ir maitinantis odą. Vanduo, kaip sudedamoji kremo dalis, visada būna ingredientų sąrašo pradžioje. Tai yra kremo drėkinamoji bazė (kartais vandens vietą užima alavijų gelis), tačiau po to išvardinti natūralūs augaliniai aliejai, sviestai, vaškai – jau suteikia ne tik drėkinimą, bet ir maitinimą bei apsaugą. Vanduo yra tarsi „užrakinamas” odoje, jis negaruoja, tad veido oda nesušąla ir taip pat būna sudrėkinta. Vienintelė rekomendacija – žiemą reikėtų rinktis daugiau vaškų, aliejų ir sviestų turinčius veido kremus, kurie, kaip taisyklė, būna riebesnės tekstūros.

4. Odos priežiūra vakare. Vakare, kaip ir ryte, būtina kruopščiai nuvalyti veido odą ir ją tonizuoti. Nakčiai odą sudrėkinkite. Galite tik pasipurkšti hidrolatu – jeigu oda jaučiasi maloniai, jos netraukia, palikite ją ramybėje ir netepkite kremu. Jeigu odą tempia ir ji labai sausa, patepkite veidą serumu arba drėkinamuoju naktiniu kremu. Tokių kremų ir fluidų paskirtis – suteikti odai drėgmės ir paruošti ją grožio miegui. Jie neturėtų būti riebūs ir kimšti odos porų, kad per naktį, kvėpuodama, oda atsistatytų ir išskirtų medžiagų apykaitos produktus į paviršių. Labai dažnai moterys renkasi augalinius aliejus vietoj kremų – nakčiai patartina naudoti neriebius, lengvus aliejus, tokius kaip simondsijų, abrikosų kauliukų, vynuogių kauliukų, argano bei kokosų. Avokado, makadamijų ir kitų riešutų aliejai labiau tinka odos priežiūrai ir kaukėms dienos laikotarpiu.

veidas ziema3

5. Papildoma odos priežiūra. Žiemą vertėtų dažniau prisiminti odos šveitiklius ir kaukes. Pleiskanojant ir sausėjant odai, jos paviršius dažniau padengiamas negyvomis ląstelėmis – štai kodėl papilkėja odos spalva ir sumažėja elastingumas. Švelnų odos šveitiklį naudokite 1-2 kartus per savaitę. Kaukę rinkitės pagal odos poreikius. Žiemą dažnai padaugėja inkštirų ir spuogelių – tai organizmo reakcija į riebesnį maistą, pasikeitusią medžiagų apykaitą bei žemą oro temperatūrą.

Jeigu pastebėjote išbėrimų ir inkštirų, pasidarykite valomąją kaukę:

Jautriai/sausai odai

Iš pradžių atverkite odos poras, uždėję ant veido šiltą rankšluostį. Baltąjį kaolino molį sumaišykite su natūraliu jogurtu ir tepkite ant nuvalytos veido odos. Neleiskite moliui išdžiūti. Nuplaukite šiltu vandeniu.

Normaliai/mišriai odai

Rasulo molį sumaišykite su vandeniu arba hidrolatu – rozmarinų, hamamelių, levandų, melisų – ir lašeliu simondsijų aliejaus. Simondsijų aliejus puikiai subalansuoja odos drėgmės ir riebalų pusiausvyrą, tad nuostabiai tinka nešvarumams šalinti. Kaukę laikykite ant veido iki 15 minučių. Molis neturi sustingti, tad vis pasipurkškite hidrolatu arba vandeniu.

Po valomųjų kaukių švarią odą sudrėkinkite hidrolatu arba toniku bei pasitepkite naudojamu kremu.

Odą pamaitinti ir nuraminti sudirgimus padės riebesnės tekstūros veido kaukės. Jas galite pasigaminti ir namie. Rekomenduojame lengvai paruošiamą avokado kaukę: ekologiškai auginto avokado minkštimą sutrinkite šakute, įlašinkite 1-2 lašus eterinio levandų aliejaus (jeigu nesate alergiška) ir palaikykite ant veido apie 20 minučių. Patarimas! Tokią kaukę galite tepti ir ant plaukų prieš galvos trinkimą – avokadas maitina, o levanda skatina plaukų augimą ir gerina galvos odos būklę.

veidas ziema4

6. Makiažas. Žiemą nederėtų pamiršti ir natūralių makiažo priemonių – juk tai papildoma odos apsauga. Lūpdažis ar lūpų blizgis, pagamintas iš ekologiškų aliejų ir vaškų, neleis lūpoms sausėti ir suskeldėti, jos bus apsaugotos nuo vėjo ir šalčio. Blakstienų tušas su ricinos aliejumi ir vaškais ne tik suteiks išraiškingumo žvilgsniui, bet ir taps papildoma apsauga trapioms blakstienoms. Na o veido pudros (skysta ir biri) – tai tarsi odos „kailinukai”, į kuriuos įsupta ji jausis komfortiškai ir jaukiai. Be to, kada gi išmėginti ryškias lūpdažių spalvas, jeigu ne žiemą! Kaip mėgsta kartoti mano draugė: „Iš po šalikų ir kepurių kyšo tik akys ir lūpos, tad lai jos būna ryškiausiu akcentu!”

Būkime ryškios ir pastebimos šią žvarbią žiemą, o pavasarį pasitikime turėdamos skaisčią ir sveiką oda!

Daugiau informacijos:

Bioteka

TAIP PAT SKAITYKITE