Sebamed

Kaip kovoti su problemine veido oda, kai paprastos priemonės nepadeda?

veido kremai

Žmonių, kurie turi jautresnę ar probleminę odą, tokie žodžiai kaip „inkštirai“, „spuogai“ ar „pigmentinės dėmės“ nestebina… Ir tai nėra vien tik paauglystės „rykštė“. Tokios problemos gali varginti ir suaugusį, subrendusį asmenį. Tie, kas turi nelygią, bjauriais spuogais ar dėmėmis išbertą odą, ilgainiui pradeda nebepasitikėti savimi, jiems gali būti sunku socializuotis. Tokioje situacijoje išbandomi įvairūs šveitikliai, kaukės ar kremai. Bet ką daryti, kai jie nepadeda? Kosmetologų atliekamas veido valymas bei kitos profesionalios procedūros gali būti vienas iš efektyvių odos gydymo būdų.

Problemine oda rūpinkitės iš anksto

Pirmosios odos problemos – bėrimas spuogeliais – atsiranda vos organizmas pradeda gaminti lytinius hormonus paauglystės metais. Tuomet ant veido odos pastebimi bėrimai spuogais ar tamsesnėmis dėmelėmis – inkštirais. Dažnai pastebimi ir aknės požymiai, kada veido odai būdingas gausus spuoguotumas. Dalis žmonių galvoja, kad tai su amžiumi dingsta savaime, ir problemos negydo arba ieško pigių, silpnų priemonių. Deja, odos poros tik dar labiau kemšasi, bėrimai didėja, o smulkūs inkštirai virsta rimtais odos uždegimais.

Taip pat dažnai išbandomas įprastas spuogų gydymas tepalais, kremais, įsigytais vaistinėse ar kosmetikos parduotuvėse. Visgi, kad ir kiek sumokėtume už priemonę, jei problema yra sena, jokie panašūs produktai nepadės. Dėl šios priežasties delsti negalima ir susidūrus su pirmaisiais inkštirais ar spuogais rekomenduojama kreiptis pas kosmetologą.

Odai reikalingos procedūros

Bene elementariausia paviršinio odos sluoksnio valymo procedūra – pilingas. Šią procedūrą galima atlikti ir namų sąlygomis. Bendrai kalbant, įprastas paviršinis veido valymas turėtų būti kasdienė procedūra. Nevaloma oda yra dažniau beriama, joje kaupiasi dulkės, nešvarumai likę nuo nepilnai nuvalyto makiažo. Tai taip pat skatina spuogelių ir inkštirų atsiradimą. Svarbu atsiminti, kad spuogų gydymas nėra vienkartinė procedūra.

Šiandien mechaninė (atliekama rankomis) veido valymo procedūra nebėra tokia populiari, be to – skausminga. Specialiose odos klinikose šiomis dienomis dažniau taikomos lazerinės veido odos sveikatos ir grožio palaikymo procedūros. Viena jų – hydrafacial.  Jos metu veido valymas turi trigubą efektą: neinvaziniu būdu veido oda yra atjauninama, sudrėkinama, o taip išvalomi ne tik paviršiniai, bet ir giluminiai odos sluoksniai (tai ir spuogeliai, ir inkštirai). Odos drėkinimas atliekamas pasitelkus specialių antgalį, kurio pagalba specialios drėkinančios priemonės yra paskirstomos po visą veido odą. O atjauninimas pasiekiamas pasitelkiant hialurono rūgšties injekciją. Ir tam užtenka vienos procedūros.

Dar viena veido odos jaunatviškumui sugrąžinti vykdoma procedūra vadinama intraceuticals. Tai – deguonies veido terapija. Ši neveikia kaip spuogų gydymas ar pilingas, tačiau yra labai naudinga tiems, kurie siekia labiau švytinčios ir stangresnės odos. Veido oda yra prisotinama specialiais serumais bei hialurono rūgštimi. Deguonis skatina odos ląstelių atsinaujinimą , o jo pagalba oda tampa stangresnė, elastingesnė ir lygesnė.

Kokios priemonės taip pat mažina veido odos problemas?

Daug įtakos veido odos būsenai turi ir pasirinktas gyvenimo būdas. Jei rūkote ar dažnai vartojate alkoholį, tai irgi atsispindi odoje. Jei norite išvengti papilkėjusios odos, mimikos raukšlelių, spuogelių, inkštirų ar pigmentinių dėmių, turėtumėte atsisakyti rūkymo ir alkoholio. Taip pat svarbu yra sureguliuoti mitybą. Atkreipkite dėmesį į vartojamo maisto racioną, pradėkite sportuoti bei stenkitės išvengti streso. Taip pat vertėtų gerti kuo daugiau vandens.

Jeigu odos bėrimai nemažėja net laikantis šių rekomendacijų, apsilankykite pas kosmetologus, kur jums bus atliktas veido valymas šiuolaikinėmis priemonėmis. Padėti kovoje su spuogais gali odos drėkinimas bei spuogų gydymas specialiose klinikose.

TAIP PAT SKAITYKITE