Gudručio vaistinė

Kada atliekama antakių ir kaktos pakėlimo operacija?

Antakių pakėlimas

Su amžiumi galime matyti, kaip pradeda keistis mūsų veidas, atsiranda veido senėjimo požymių. Nors tai yra visiškai natūralus procesas, kuriam įtakos turi genetika, gyvenimo būdas, veido odos priežiūros įpročiai, tačiau kai kurie pokyčiai gali trukdyti kasdieniniam gyvenimui. Dažna problema – nusileidę antakiai, kakta ir akių vokai, kurie ne tik sendina žmogaus veidą, bet ir daro neigiamą įtaką regėjimui. Šią problemą galima spręsti atliekant endoskopinį antakių pakėlimą. Kokia tai operacija ir kada atliekama?

Trumpai apie endoskopinį antakių pakėlimą

Endoskopinis antakių pakėlimas, tiksliau, endoskopinis antakių ir kaktos pakėlimas – tai chirurginė procedūra, kurios metu nuo antakių iki plaukų linijos yra pakeliami suglebę kaktos raumenys. Po procedūros galima džiaugtis jaunatviškesne išvaizda, žvaliau atrodančiu veidu, geresniu periferinio lauko matymu, o svarbiausia – didesniu pasitikėjimu savimi. Įprastai pasmukę antakiai atsiranda su amžiumi, tačiau ši problema gali kamuoti ir jaunesnius žmones, kurių antakių linija natūraliai yra labai žemai. Endoskopinis antakių pakėlimas aktualus ir atliekamas tiekmoterims, tiek vyrams.

Priežastys, dėl kurių svarstomas endoskopinis antakių pakėlimas

Į plastinės chirurgijos gydytojus kreipiamasi tiek dėl estetinių problemų, tiek dėl suprastėjusios matymo kokybės. Apžvelkime, kokiais atvejais ši procedūra atliekama:

  • žmogus patiria pasikartojančius akių uždegimus, kamuoja lėtinis akių nuovargis;
  • siaurėja periferinio matymo laukas;
  • veido išraiška atrodo pavargusi, liūdna;
  • pasmukę antakiai, apsunkę viršutiniai vokai;
  • sunkumai atliekant įprastas užduotis, darbus, pavyzdžiui, vairuojant, skaitant  ar dirbant kompiuteriu.

Pasmukę antakiai dažnai yra ne tik estetinė, bet ir fiziškai varginanti problema. Kiekvienu atveju gali būti taikomi skirtingi problemos sprendimo būdai, kompleksinės operacijos – pavyzdžiui, kombinuojant antakių pakėlimą ir viršutinių vokų plastiką. Kiekvieną atvejį profesionalai konsultacijos metu vertina individualiai.

Kokia yra antakių pakėlimo procedūros kaina?

Endoskopinio antakių ir kaktos pakėlimo kaina gali skirtis, priklausomai nuo besikreipiančiojo poreikių, būklės ir norimo rezultato. Preliminarią kainą galima rasti plastinės chirurgijos klinikų interneto svetainėse, tačiau kiek tiksliai kiekvienu atveju kainuos procedūra galima pasakyti tik po konkretaus atvejo vertinimo. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, ar atliekamas tik endoskopinis antakių ir kaktos pakėlimas, ar kompleksinė procedūra (šalinami užkritę viršutiniai vokai ir pan.).  Akivaizdu, kad nusileidę antakiai gali kelti ne tik estetines problemas, bet ir neigiamai veikti akių sveikatą, lemti matomumo suprastėjimą. Plastinės chirurgijos gydytojai sako, kad antakių linijos korekcijos poreikį įvertinti nėra sudėtinga  – tai matosi vos kilstelėjus antakius ir atlikus periferinio matymo testą.

TAIP PAT SKAITYKITE