REXSAN

Gamtos padiktuotas grožio eliksyras “Oksos”

Oksos

Gyvename skubančiame pasaulyje ir, ieškodami atgaivos kūnui ir sielai, intuityviai atsigręžiame į gamtą. Ne išimtis – kasdieniai grožio ritualai. Sakoma, tikrai geras tas produktas, kurį galima tepti ant odos ir…ragauti. Todėl, kai žinomo natūralaus obuolių sidro acto „Oksos.lt“ asortimentą papildė deriniai su gėlių žiedais ir pumpurais, žinia apie unikalų produktą grožiui sklinda iš lūpų į lūpas

„Senąja žemaičių kalba žodis „oksos“ reiškia „actas“. Dar, kai gaminau obuolių sidro actą savo reikmėms, ypatingą dėmesį skyriau senosioms žemaičių tradicijoms. Tačiau galutinį tašką, kaip pavadinsime savo gaminius, padėjo nutikusi istorija su mano sūnumi. Vieną rytą jis pabudo ir papasakojo sapną apie tai, kad žodyje „oksos“ yra užkoduota ypatinga žinutė: „ok“ reiškia „gerai“ o „sos“ – „gelbėkite mūsų sielas“. Šiandien šis paslaptingas šifras yra atskleistas, tačiau Žemaitijos žmonės gerbia savo kultūrą ir tradicijas, tiki, kad tam tikri dalykai turi būti perduodami į atsakingas rankas, tai leidžia iš kartos į kartą keliauti sveikatinančių eliksyrų receptams ir juos išsaugoti ateities kartoms,“ – žodžio „oksos“ reikšmę bei sukurto Oksos.lt verslo prasmę paaiškina jo įkūrėjas ARTŪRAS ŠORYS, gyvenantis Žemaitijoje, Kretingos r.

Dar senovės laikais obuolių sidro actą itin vertino grožio deive laikoma Kleopatra…

Gražiosios Kleopatros žavesys nešiaip buvo apdainuojamas, ji iš tiesų obuolių actą laikė pagrindine priemone, padedančia išsaugoti sveikatą ir grožį. Su Kleopatra siejami ir rožių žiedlapiai. Jau anais laikais tikėta, kad rožės pasižymi ne tik kerinčiu grožiu, nuostabiu kvapu, bet ir turi tokių komponentų, kurie padeda turėti švytinčią ir jaunatvišką odą. Neatsitiktinai iš pradžių „Oksos“ actą papildėme laukinių erškėtrožių, kurios renkamos rankomis Baltijos jūros pakrantėje, žiedlapiais. Jų sinergija sukuria ypatingą produktą: obuolių actas brandinamas ąžuolinėse statinėse (ąžuolo mediena turi daug eterinių medžiagų – red. past.), dėl ko susiformuoja subtilaus acto skonio ir unikalių ąžuolo poskonių visuma, o laukinių rožių žiedlapiai suteikia subtilumo, švelnumo.

Žemaitijos žmonės gerbia savo kultūrą ir tradicijas, tiki, kad tam tikri dalykai turi būti perduodami į atsakingas rankas, tai leidžia iš kartos į kartą keliauti sveikatinančių eliksyrų receptams ir juos išsaugoti ateities kartoms.

Obuolių sidro acto „draugija“ su rožėmis, levandomis, obelų žiedų pumpurais… Kaip gimė šis grožio tonikas?

Natūralūs „Oksos“ produktai labai patinka dailiosios lyties atstovėms (98 proc. klientų yra moterys), jos ir anksčiau obuolių sidro actą, gaminamą iš lietuviškų obuolių, jame nėra nė lašo vandens, nė gramo cukraus (tik natūralus iš obuolių), brandinamas ąžuolo statinėse, naudojo ne tik sveikatai stiprinti, bet ir plaukams, odai puoselėti. Pagal jų poreikius buvo pagamintas ir grožio tonikas, kuriame susipynė ne tik naudingosios obuolių acto savybės, bet ir augalų teikiama nauda.

Grožio tonikas yra išpilstomas į italų dizainerių sukurtą buteliuką mediniu kamšteliu, kad būtų patogu ir malonu naudoti, gaunant maksimalios naudos: galima naudoti iš karto, atgaivina odą, atkuria odos PH, atpalaiduoja veido odą ir ramina. Dėl unikalių savybių šis tonikas gali būti naudojamas neribotą laiką, jį drąsiai net per karščius galima neštis rankinėje.

Šiandien grožio tonikui naudojate ne tik rožių žiedlapius?

Kiekvienas augalas pasižymi skirtingomis savybėmis. Grožio tonikai gali būti gaminami su rožių žiedlapiais, levandomis, pasižyminčiomis antiseptiniu, raminančiu, atpalaiduojančiu poveikiu, taip pat ir su tokiais augalais kaip obelų žiedų pumpurai – šis produktas mūsų naujiena!

Sveikatinantiems produktams keliami itin aukšti gamybos ir kokybės standartai?

Mūsų vertybės – aukščiausia kokybė, meilė gamtai ir jos teikiama nauda žmogui. Misija – atskleisti tradicines acto panaudojimo galimybes ir atrasti naujų. Visko pradžia – aukščiausios kokybės augalai, kurie auga Lietuvoje toli nuo civilizacijos: laukinių erškėtrožių žiedai renkami pajūryje, kiti augalai, pavyzdžiui, levandos, obelų žiedų pumpurai, – kaime, miško apsuptyje. Tai  leidžia sukurti žmogaus ir gamtos bendrystę, išsaugoti viską, ką geriausio gauname iš gamtos. Obuolių sidro actas „Oksos“ turi visą kompleksą mineralinių elementų, kuriuos užaugino obuoliai ir vaistažolių žiedai.

PATARIMAI, KAIP NAUDOTI „OKSOS“ PRODUKTUS

  • Veido odai: grožio tonike suvilgytu vatos diskeliu valykite veidą ryte ir vakare (jautriai odai – atskiesti vandeniu 1×1). Natūralus tonikas iš gamtos tonizuoja veido odą, skatina kraujotaką, šviesina pigmentines dėmes, subalansuoja odos PH.
  • Plaukams: jei plaukai prarado žvilgesnį, slenka, pleiskanoja oda, išplovus galvą šampūnu, rekomenduojama perplauti plaukus acto ir vandens mišiniu (santykis 1×10). Perskalauti nereikia.
  • Gerai savijautai: stiklinei vandens reikia dviejų arbatinių šaukštelių acto „Oksos“ – padeda įveikti nuovargį, stiprina imunitetą, gerinaproto ir kūno tonusą.

Kitas žingsnis – atsakingas požiūris į gamybos procesus. Obuolių sidro actas gaminamas lėtos fermentacijos būdu, puoselėjant vadinamus naudingus mikrobus (acto „motinėlė“ – red. past.).

Ar tiesa, kad grožio produktus, sukurtus obuolių sidro acto pagrindu, itin vertina pirtininkai?

Tikrai taip! Būtent jie pirmieji įvertino „Oksos” obuolių sidro acto poveikį žmogaus kūnui: actas atveria poras, prisotina kraują vandenilio jonų, smegenys gauna daugiau deguonies (lengviau perneša karštį), po acto procedūros plaukai tampa švelnūs, šilkiniai. Odą galima ištepti medumi, durpe ar magnio druska. Po tokios procedūros jausitės gerai pailsėję, o oda taps stebuklingai švelni.

Būkite žvalūs, sveiki ir laimingi!

TAIP PAT SKAITYKITE