REXSAN

Eterinių ir augalinių aliejų skirtumai

Eteriniai aliejai – tai labai lakūs įvairių augalų komponentai, išgaunami distiliacijos ar šalto presavimo būdu iš biologiškai patikrintos augalinės žaliavos bei gamtoje augančių ekologiškai švarių laukinių augalų. Kiekvienas jų išsiskiria tik jam būdingu aromatu. Aliejų efektyvumo išlaikymui būtina juos apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių poveikio bei salyčio su oru.

Eteriniai aliejai teigiamai veikia ne tik žmogaus kūną, jo savijautą, bet ir energetiką, taip pat padeda atgauti jėgas, atsikratyti įvairių negalavimų bei neigiamų emocijų. Renkantis iškart kelis eterinių aliejų kvapus atsiminkite, kad kuo aromatų serijos yra arčiau viena šalia kitos (pagal schemą), tuo didesnė tikimybė, kad jos bus suderinamos. Gryno eterinio aliejaus negalima tepti ant odos, – iš pradžių būtina jį sumaišyti su augaliniu aliejumi ar kitu pagrindu.

  • Atsiminkite, kad aromatas atsiskleidžia ne iš karto. Labai svarbu išmokti teisingai “klausytis” aromato.
  • Atkreipkite dėmesį, kad gryno eterinio aliejaus negalima tepti ant odos. Iš pradžių būtina jį sumaišyti su augaliniu aliejumi ar kitu pagrindu.
  • Eteriniam aliejui patekus į akis vandeniu praplauti negalima. Akis geriausia pratrinti augaliniu, paprastu aliejumi.
  • Eterinių aliejų mišinys gali būti sudarytas ne daugiau kaip iš 5 komponentų.

Augaliniai aliejai – tai klampios medžiagos, gautos iš aliejinių augalų sėklų ar vaisių šalto spaudimo arba ekstragacijos būdu. Kosmetikoje naudojami tik šalto spaudimo būdu gauti augalinai aliejai. Jie teigiamai veikia odą ir visą organizmą. Jų sudėtis yra labai panaši į odos riebalų sudėtį, todėl oda juos labai gerai toleruoja ir absorbuoja. Dėka mažos savo molekulinės masės jie lengvai prasiskverbia į tarplastelinę erdvę ir pasiekia giliausius odos sluoksnius. Labai vertinamas augalinių aliejų veikimas kartu su eteriniais aliejais, nes jie turi greitą gebėjimą įsiskverbti į giliausius odos sluoksnius. Augaliniai aliejai yra būtini Jūsų odai. Jie ne tik apsaugos odą nuo išsausėjimo ir padės švelniai rūpintis ja, bet ir prisotins odą reikalingomis vertingomis medžiagomis, kurių mūsų organizmas pats neišskiria.

Kosmetinių aliejų sudėtyje yra riebalų rūgštys, kurie suskirsto aliejus į 4 dideles grupes:

  • Kurių sudėtyje yra sočiosios riebalų rūgštys.

Pagrindiniai požymiai, kuomet organizme trūksta riebalų rūgščių pasireiškia odos išsausėjimu, pleiskanojimu, dirglumu. Tokiu atveju odos drėkinimui idealiai tinka naudoti babasu, jojobos, kokosų, lauro lapų, palmių, taukmedžio aliejų. Rekomenduojama naudoti vasaros metu.

  • Kurių sudėtyje yra polinesočiosios riebalų rūgštys “Omega-3”.

Šios grupės aliejai pasižymi stipriu atstatnčiu poveikiu. Taipogi jie didina bendrąjį tonusą ir ištvermingumą, padeda netekusiems svorio, minkština ir švelnina odą. Rekomenduojama naudoti žiemos metu. Tinka agurklių, kanapių, linų sėmenų, erškėčių, juodųjų serbentų, raktažolių aliejai.

  • Kurių sudėtyje yra polinesočiosios riebalų rūgštys “Omega-6”.

Šios grupės aliejai puikiai rūpinasi oda, išlygina ją, stangrina, prisotina maistingomis medžiagomis, saugo nuo nagų skilinėjimo ir lūžinėjimo. Rekomenduojama naudoti rudens metu. Tinka vynuogių, graikinių riešutų, medetkų, sezamo, kukurūzų, kmynų, aguonų, kviečių gemalų, dygminų, sojos pupelių, moliūgų sėklų, medvilnės sėmenų aliejai.

  • Kurių sudėtyje yra mononesočiosios riebalų rūgštys “Omega-9”.

Šios grupės pagrindinis poveikis – tai bendrojo tonuso palaikymas, odos stangrinimas, grožis bei sveikata. Rekomenduojama naudoti pavasario metu. Tinka abrikosų, avokadų, žemės riešutų, argano, jonažolių, ricinos, lazdynų riešutų, makadamijos, saldžiųjų migdolų, pekano riešutų, persikų kauliukų, rapsų, ryžių, pistacijų aliejai.


Norėdami tinkamai pasirinkti augalinį aliejų atsiminkite keletą paprastų taisyklių:

  • Visų aliejų sudėtis yra skirtinga ir riebalų rūgštys taipogi kitokios. Atkreipkite dėmesį į jūsų odos tipą bei poveikį, kurio tikitės iš augalinio aliejaus naudojimo.
  • Augaliniai aliejai skirtingai nei eteriniai neturi jokio aromato.
  • Augaliniai aliejai tinka kremo praturtinimui, kas sustiprina individualų poveiki sprendžiant konkrečią problemą.

Eterinių ir augalinių aliejų naudojimas:

  1. Bendras naudojimas

Kvepalų kompozicijų kūrimas, kosmetinių priemonių praturtinimas, aromaterapija, vonios, pirties procedūros, masažas, apvyniojimas, prausimasis.

  1. Lokalus naudojimas

Vonelės, kompresai, refleksomasažas, įtrinimai, losjonai, prausimasis, šukavimas.

  1. Buitinis naudojimas

Namų dezinfekcija, kaip atbaidanti ir vabzdžiams naikinti skirta medžiaga, kaip priemonė rūpintis naminiais gyvūnais.

Eteriniai aliejai:

 

TAIP PAT SKAITYKITE