Nepageidaujamų plaukelių šalinimas dažniausiai asocijuojasi su skausminga depiliacija vašku arba kasdieniu jų skutimu. Tokios procedūros nėra malonios, kartais – net skausmingos. Be to, jos užima nemažai laiko. Šiuo metu vis sparčiau populiarėja kur kas patogesnė ir efektyvesnė alternatyva – plaukų šalinimas lazeriu. Tai lengvas ir paprastas problemos sprendimas pavargusiems nuo nuolatinės depiliacijos, atliekamosįprastais būdais. Galbūt ir jūs svarstote apie tokią galimybę, tačiau stabdo daugybė klausimų? Apie procedūrą žinant esminius dalykus, apsispręsti bus daug lengviau.
Kaip viskas vyksta?
Kaip ir nurodo pats pavadinimas, procedūros metu yra naudojamas lazeris. Jo spinduliai sukoncentruojami į plauko šaknį, kur paveikiamas melaninas. Šis pigmentas sugeria spinduliuojamą šviesą, kuri paverčiama šilumos energija – būtent taip ir sunaikinamas plaukas. Kuo tamsesnis plaukas, tuo didesnės energijos reikia jam pašalinti, tačiau tuo geresnis rezultatas pasiekiamas. Priklausomai nuo aparatų galingumo, gali būti paveikiamas tik pats plaukas arba kartu ir plauko maišelis, svogūnėlis. Antruoju atveju galima tikėtis ypač ilgalaikio efekto.
Kodėl verta rinktis šią procedūrą?
Plaukų šalinimas lazeriu turi nemažai privalumų, lyginant jį su įprastais depiliacijos būdais. Pagrindiniai yra šie:
- Visų pirma, tai – procedūra, suteikianti ilgalaikį rezultatą. Žinoma, jam pasiekti reikia ne vieno ciklo, tačiau rezultatai gali džiuginti ilgai. Paprastai efektui išlaikyti užtenka 1 papildomos procedūros per metus.
- Tai – saugus ir efektyvus sprendimas turintiems jautrią odą ir nuolat kovojantiems su įaugusiais plaukeliais, pūlinukais.
- Nors vyrauja nuomonė, kad tai – brangi alternatyva, iš tiesų tokia investicija gali padėti sutaupyti. Pavyzdžiui, depiliacija vašku grožio salone neretai kainuoja nemažai, o ją kartoti tenka kas kelias savaites.
- Svarbu ir tai, jog nepageidaujamų plaukų šalinimas lazeriu yra neskausmingas. Jo metu gali būti jaučiamas tik nesmarkus dilgčiojimas. Visgi šiuolaikinė įranga tam puikiai pritaikyta – neretai vienu metu oda ir veikiama spinduliais, ir šaldoma, tad diskomforto tiesiog nelieka.
Tai – tik dažniausiai įvardijami privalumai. Daugiau apie naudas galima sužinoti apsilankius pas specialistą – konsultacijos metu jis įvertins šalintinų plaukelių būklę ir nurodys individualius procedūros privalumus.
Ar reikia specialaus pasiruošimo?
Verta žinoti, kad likus kelioms savaitėms prieš procedūrąnereikėtų degintis saulėje ar soliariume. Taip pat reikėtų vengti depiliacijos būdų, pašalinančių plauko svogūnėlį – tačiau reikiamas vietas skusti galite, ir tai net rekomenduojama. Tokiais atvejais plaukų šalinimas lazeriu užtikrina stipresnius, ilgiau išliekančius rezultatus. Nepatartina naudoti vaistų, galinčių padidinti jautrumą saulės spinduliams. Tokiu atveju, jei sergate gripu ar sloguojate, geriausias sprendimas procedūrą atidėti vėlesniam laikui. Plaukų šalinimas šiuo būdu taip pat nerekomenduojamas žindančioms ir nėščioms moterims.
Kokių rezultatų galima tikėtis?
Kiekvieno seanso metu labiausiai paveikiami augimo fazėje esantys plaukai, tai yra apie 30 proc. Jie yra tamsiausi ir labiausiai sugeriantys spindulius. Jau po pirmosios tokios depiliacijos plaukeliai neįauga ir auga tiesiau. Svarbu žinoti, kad kurį laiką oda gali būti sudirgusi ar paraudusi. Tačiau jaudintis nevertėtų, nes šalutinis poveikis praeina po kelių dienų. Tuomet oda kaip tik tampa lygesnė, elastingesnė. Kaip minėta, norint geriausių rezultatų, būtina atlikti visą procedūrų kursą – taip paveikti bus beveik visų plaukų folikulai.
Dažniausiai plaukų šalinimas lazeriu kartojamas 4–6 kartus, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus (įtakos turi plaukų tipas, storis, organizmą veikiantys hormonai, ląstelių atsinaujinimo procesai). Po kiekvieno vizito plaukų mažėja, lieka patys ploniausi, švelniausi, šviesiausi, o laikui bėgant jų beveik išvis nelieka. Taip pat išnyksta odos pažeidimai, bėrimai.
Depiliacija lazeriu gali padėti išvengti nuolatinio, varginančio nepageidaujamų plaukelių šalinimo. Tai ypač aktualu artėjant vasarai. Pasirinkus patikimą procedūrų atlikimo vietą, specialistus, laikantis jų rekomendacijų rezultatai bus ne tik veiksmingi, tačiau ir saugūs.