Rawpowders

Dažai be amoniako plaukus veikia švelniai, jų nepažeidžia

Kas yra amoniakas, kaip jis veikia?

Pagrindinės sintetinių plaukų dažų veikliosios medžiagos yra vandenilio peroksidas (kitaip dar vadinamas oksidantas) ir amoniakas. Kuo didesnis šių medžiagų kiekis plaukų dažuose, tuo smarkiau dažai veikia plauko struktūrą. Stipriai šviesinantiems plaukų dažams dažniausiai naudojamas 9–12 proc., o plaukus tamsinančiuose dažuose – 3–6 proc. vandenilis peroksidas. Dažant plaukus, oksidantas įsiskverbia į plauką ir pakeičia natūralią jo spalvą.

Amoniakas suaktyvina oksidanto poveikį, atverdamas plaukų paviršiaus žvynelius ir leisdamas dažams įsiskverbti į plauką. Kuo daugiau dažuose amoniako, tuo lengviau atsiveria plauko žvyneliai ir tuo lengviau dažų pigmentai į juos įsiskverbia. Kuo plauko žvyneliai labiau atsiveria, tuo sunkiau jie gali vėl užsiverti, tad dažomų plaukų struktūra pažeidžiama, plaukai tampa šiurkštūs, praranda natūralų lygumą ir žvilgesį, atrodo negyvi ir išblukę. Taip atsitinka todėl, kad amoniakas su vandenilio peroksidu pašalina apsauginį plauko sluoksnį ir pakeičia natūralų pH lygį.

Amoniakas veikia agresyviai, pašalindamas plauko pigmentą ir pakeisdamas spalvą. Jeigu nudažyti plaukai išlaiko spalvą ryškia ir neišblukusia ilgą laiką tikėtina, kad dažuose buvo didelis amoniako kiekis, kuris ne tik pažeidžią plauką, bet ir kenkia specialisto ir kliento sveikatai. Dažant plaukus klientui ir kirpėjui tenka uosti nemalonų amoniako kvapą, kuris gali sukelti kosulį, o uostant nuolat gali įtakoti ir rimtesnes pasekmes. Dažai su amoniaku veikia ne tik plaukus, bet ir galvos odą, prasiskverbdamas į poras. Dėl šios priežasties jautresnių klientų galvos oda sudirgsta, ima perštėti, parausta.

Amoniako pagrindu sukurtus dažus rekomenduojama rinktis tokiems klientams, kurie turi žilų plaukų, kardinaliai keičia plaukų spalvą, pageidauja ryškių spalvų arba stipriai šviesina plaukus.

Ką rinktis, jeigu siekiama atgaivinti plaukų spalvą, paryškinti ar nežymiai pakeisti plaukų spalvą?

Tokiu atveju klientams rekomenduojama naudoti ir reikalauti iš kirpėjo plaukus dažyti su dažais be amoniako arba su dažais, kuriuose sumažintas amoniako kiekis. Dažai be amoniako švelniai veikia plaukus: žvyneliai atsiveria palaipsniui, o kokybiški dažų pigmentai į plaukus įsigeria pamažu ir maitina juos, apsaugo ir suteikia natūralaus spindesio.

Po dažymo plaukai išlieka natūralūs, sveiki, spindintys ir minkšti. Aktyviosios augalinės medžiagos (argano aliejus, ličio ekstraktas, alavijas) saugo ir atstato plaukų struktūrą. Šie dažai visiškai neardo plauko struktūros, nes naudojamas 2,7 proc. vandenilis peroksidas (įprastiniams dažams naudojamas 3-12 proc. vandenilis peroksidas), dažomos molekulės neįsiskverbia giliai į plauką,o prikimba ant viršutinių žvynelių sluoksnių. Taip pat dažai be amoniako idealiai tinka pažeistiems plaukams, t. y. po cheminių tiesinimų ar garbanojimų, sruogelių dažymo, šviesinimo arba tiesiog siekiant atgaivinti spalvą. Dažai be amoniako kiek įmanoma mažiau paveikia plauko struktūrą, todėl tinka ir vis dažniau besidažančioms jaunoms klientėms.

Dažai be amoniako sparčiai populiarėja visame pasaulyje

Dažų be amoniako plaukų dažų rinka grožio industrijoje sparčiai plečiasi pastaruosius keletą metų. Dauguma plaukų kosmetikos gamintojų jau pristatė tokių dažų linijas ir vis dažniau rekomenduoja naudoti švelnius dažus, siekiant apsaugoti plauką nuo nereikalingų pažeidimų.

Italų profesionali kosmetika YELLOW pristato dažus be amoniako su veiksmingomis medžiagomis


Nepamirškite pasidomėti plaukų dažų sudėtimi ir pasirinkti saugiausią ir priimtiniausią dažymo kosmetiką!

http://www.cascada.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE