Rinkoje egzistuoja šimtai įvairiausių gamintojų šampūnų ir kondicionierių – juk tai yra bene svarbiausia higienos kosmetikos priemonė. Tai kaipgi reikia išsirinkti geriausią ir jums asmeniškai tinkamiausią šampūną?
Pigu.lt e-parduotuvės ekspertai pabandys atsakyti į kelis dažniausiai užduodamus klausimus ir dažniausiai pastebimas pirkėjų klaidas.
Ar man tikrai reikia paties brangiausio šampūno?
Ar tikrai yra skirtumas tarp šampūno, kainuojančio kelis eurus ir tarp šampūno, kurio kaina siekia net kelias dešimtis? Vienareikšmiško atsakymo nėra, bet kai kurie pigūs šampūnai ir kondicionieriai naudoja specialius putojimą sukeliančius priedus, kurie išsausina jūsų plaukus.
Iš kitos pusės, rinkoje yra ir daugybė gydomųjų šampūnų, kurie dėl savo ypatingos receptūros ir savybių yra verti savo aukštos kainos. Taigi, prieš perkant šampūną tiesiog siūlome paskaityti jo sudėtį – tik tai leis suprasti, ar jis iš tiesų vertas savo kainos.
Sulfatai šampūnuose – ar tikrai taip jau blogai?
Nesvarbu koks yra jūsų plaukų tipas, turėtumėte naudoti šampūną be sulfatų. Sulfatai yra sudedamoji medžiaga, kuri priverčia trinamą šampūną putoti ir daugelis galvoja, kad kuo daugiau putų šampūnas išskiria, tuo jis yra geresnis. Bet nei vienas sveikatos ekspertas nerekomenduoja rinktis šampūno su sulfatais vien dėl to, kad jis labiau putoja.
Kaip pasakyti, ar šampūnas sudėtyje neturi sulfato? Na, galima paskaityti sudėtį, bet paprastai šampūnai be sulfato labai aiškiai išskiria tai, kad jų sudėtyje nėra šios medžiagos – dažnai tai yra parašyta gana didelėmis ir ryškiomis raidėmis.
Ar iš tiesų reikia pasirinkti šampūną pagal savo plaukų tipą?
Jeigu kada nors naudojotės šampūnu, kuris yra sukurtas plaukų tipui, kuris yra priešingas negu jūsų, jau žinote, kad pasirinkti šampūną pagal savo plaukų tipą yra labai svarbu. Teoriškai jums tinka bet kuris šampūnas, bet teisingas pasirinkimas leis turėti ne „patenkinamus“, o tobulus plaukus.
- Riebaluotiems plaukams turėtų būti naudojamas kiek švelnesnis šampūnas, kuris yra skirtas kasdieniniam arba dažnam naudojimui, jis neturėtų būti labai tankus ir kreminis.
- Sausiems plaukams reikalingas tankus ir riebus šampūnas, taip pat patariama naudoti kondicionierių.
- Garbanotiems plaukams labiau svarbus yra ne šampūnas, bet kitą plaukų kosmetika – ypač kondicionierius. Jį turėtumėte naudoti po kiekvieno plovimo, taip pat siūlome įsigyti ir kitą kosmetiką, skirtą būtent garbanotiems plaukams.
Sausi šampūnai – kam jie reikalingi?
Plauti galvą sausu šampūnu kasdien, ko gero, nebūtų geras pasirinkimas. Bet jeigu norite atgaivinti savo plaukus po treniruotės arba normaliai plauti galvą norite ne kasdien, sausas šampūnas yra jums būtinas. Tokią kosmetikos priemonę daugelis taip pat dažnai naudoja kelionėse, kuomet dušas nėra prieinamas.
Ko reikia ieškoti šampūne nuo pleiskanų?
Gali nuskambėti kiek keistai, bet vieno šampūno kovai su pleiskanomis gali nepakakti. Ekspertai rekomenduoja įsigyti tris šampūnus nuo pleiskanų – vieną su salicilo rūgštimi, antrą su seleno sulfidu ir trečią su pirintijono cinku. Būtent toks gydymas nuo pleiskanų yra efektyviausias, kadangi nuolat naudojant tik vieną šampūną su vieną veiksminga medžiaga, galvos oda prie jos pripranta ir galiausiai tas šampūnas tiesiog nebeveikia.
Ar vaikams reikalingas koks nors specialus šampūnas?
Teoriškai ir vaikai gali naudoti suaugusiųjų šampūną, bet vaikiški šampūnai gali būti geresnis pasirinkimas, nes jie dažnai nesukelia akių skausmo ir ašarojimo, kvepia maloniau ir turi mažiau veiksmingų medžiagų, todėl yra švelnesni jautriai vaiko odai.