REXSAN

3 dažnai užduodami klausimai apie dietą

3 dažnai užduodami klausimai apie dietą

Yra keli klausimai, kuriuos labai dažnai užduoda žmonės, norintys pradėti dietą. Turbūt kiekvienas sveikos mitybos žinovas skirtingai atsako į šiuos klausimus. Šiame straipsnyje aš pamėginsiu paprastai ir aiškiai atsakyti į juos.

Ar būtina sportuoti, kai aš laikausi dietos?

Nebūtina, nes dietos pagrindą pirmiausiai turėtų sudaryti teisingai sudėliota mityba. TAČIAU, norint greičiau pasiekti optimalių rezultatų vertėtų pagalvoti ne tik apie sveikos mitybos naudojimą, bet ir sportą. Kartu naudojant dietą ir sportą jūs žinosite, kad naudojate maksimalų derinį, kuris turi sinergetinį poveikį t.y jie papildo ir sustipriną vienas kito poveikį. Pirmenybę teikite dietai, bet kartu atliekami fiziniai pratimai suteikia didesnį svorio metimo potencialą.

Kuri dieta yra geriausia?

Aš nenoriu pasirodyti neigiamai nusiteikusiu, bet pasaulyje paprasčiausiai nėra „geriausios dietos”. Visame pasaulyje nėra dviejų vienodų žmonių, visi mes skirtingi ne tik savo išvaizda. Skiriasi mūsų pomėgiai, įpročiai, aplinka, galimybės, norai, aktyvumo lygiai, medžiagų apykaita, kūno tipai ir t.t.

Yra daugybė dietų, kuriuos puikiai veikė vienam, ar kitam žmogui (įžymybei, politiniam veikėjui ir t.t.) bet niekas negali garantuoti, kad tai lygiai taip pat suveiks ir jums. Dauguma šių dietų yra išreklamuotos tik siekiant pelno. Viena yra aišku, geriausia dieta yra ta, kuri atsižvelgia į žmogaus unikalumą, jo aktyvumo lygį, prioritetus ir tikslus.

Ar prieš pradedant laikytis dietos būtina pasitarti su gydytoju?

Niekada nėra bloga mintis pasikonsultuoti su kompetentingu specialistu, ypač jei jis gerai žino jūsų ligos istoriją. Vėlgi, jei jūs sveikai gyvenate, o būtent: sveikai maitinatės, reguliariai sportuojate, esate emociškai stabilus, tada galbūt jums nėra būtina gydytoja konsultacija. Tačiau jūs turėtumėte bent kartą per metus pasitikrinti savo sveikatą t.y atlikti kraujo, šlapimo, širdies, nervų sistemos bei kitus tyrimus.

Jei jūs dirbate sėdimą darbą, mažai judate laisvalaikiu, ar turite daug viršsvorio jums reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju prieš imantis bet kokių radikalių veiksmų. Nesidrovėkite užduoti klausimus savo gydytojui, jis iš patirties gali žinoti kokius žingsnius jums vertėtų padaryti pirmiausiai.

http://www.kunasvisamgyvenimui.lt

DNA Fit

TAIP PAT SKAITYKITE