Nobel biocare

Vyriausybė pritarė Alkoholio ir tabako kontrolės 2012–2014 m. programos projektui

Vyriausybė pasitarime pritarė Alkoholio ir tabako kontrolės 2012-2014 metų programos (tarpinstitucinio veiklos plano) projektui, kurio pagrindinis tikslas mažinti visų alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių vartojimą Lietuvoje.

Projekte numatytomis priemonėmis siekiama toliau įgyvendinti Lietuvos Respublikos valstybės politikos principus alkoholio ir tabako kontrolės srityje, nustatytus Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės ir Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymuose, taip pat įgyvendinti Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros strategijos 2006-2013 metų nuostatas, Europos Sąjungos ir Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas. Projekte numatoma riboti alkoholinių ir tabako gaminių prieinamumą, skirti dėmesį kontrabandos ir nelegalių produktų vartojimo prevencijai bei rinkos kontrolei, taip pat informuoti visuomenę žalingų įpročių prevencijos ir sveikos gyvensenos klausimais, mažinti neigiamas alkoholio vartojimo pasekmes saugiam eismui keliuose.

Įgyvendinant projektą bus siekiama skatinti šalies žmones saugoti savo sveikatą, mesti rūkyti ir vartoti mažiau alkoholio. Taip pat planuojama remti nevyriausybinių institucijų veiklą kuriant laisvą nuo alkoholio vartojimo ir rūkymo aplinką. Šią programą įgyvendina Sveikatos apsaugos, Ūkio, Teisingumo, Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo ministerijos bei Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

 


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE