Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) praėjusią savaitę išliko stabilus. Per savaitę sergamumo rodiklis net šiek tiek sumažėjo: nuo 44,27 susirgimo gripu ir ŪVKTI atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų, iki 42,11 / 10 tūkst. gyv.
Kai įprasta, didžiausias sergamumas užregistruotas Kauno apskrityje – 57,1 / 10 tūkst. gyv. Nedidelis sergamumas Tauragės (30,11 / 10 tūkst. gyv.), Utenos (33,68 / 10 tūkst. gyv.), Alytaus (33,97 / 10 tūkst. gyv.) apskrityse. Iš savivaldybių didžiausias sergamumas užfiksuotas Kauno miesto savivaldybėje (66,4 / 10 tūkst. gyv.) ir Šalčininkų rajono savivaldybėje (66,2 / 10 tūkst. gyv.). Gripo atvejų kol kas nedaug. Didžioji dauguma sergančiųjų – vaikai iki 17 metų.
Ypač daug jų serga didžiuosiuose miestuose: Vilniuje ir Kaune.
Kontaktai žiniasklaidai: Lina Biekštaitė,
Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
vyr. specialistė (ryšiams su visuomene)
el. p. lina.biekstaite@vvspt.lt
tel. (8 5) 277 8036



























