REXSAN

Vokietijos paukštyne patvirtintas mažo patogeniškumo paukščių gripo atvejis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie gyvūnų ligas sistema gautas pranešimas apie š. m. gegužės 27 d. Vokietijoje patvirtintą mažo patogeniškumo paukščių gripo atvejį.

Virusas nustatytas Guetersloh regione, vištų fermoje, kurioje buvo laikoma 20 000 paukščių. Visi paukščiai ūkyje buvo nedelsiant sunaikinti.

VMVT informuoja, kad siekiant apsaugoti naminius paukščius nuo šios pavojingos ligos, svarbu apsaugoti naminius paukščius nuo kontakto su laukiniais paukščiais. Ne mažiau svarbu saugoti ir pašarus, kad laukiniai paukščiai jų neužterštų, nenaudoti vandens iš atvirų telkinių, į kuriuos gali būti patekęs paukščių gripo virusas.

Lietuvoje nuolat atliekami laukinių ir naminių paukščių gripo tyrimai. 2010 metais Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirti 423 paukščių gripo mėginiai, nė viename pavojingo paukščių gripo viruso nenustatyta. Šiais metais mažo patogeniškumo paukščių gripo virusas paukščiams buvo nustatytas Olandijoje, Italijoje ir Vengrijoje.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE