Nobel biocare

Vokietijoje nuo bakterijomis užkrėstų agurkų mirė jau 14 žmonių

Vokietijoje mirė jau 14 žmonių, o dar per 300 sunkiai susirgo, užsikrėtę pavojingos atmainos žarninėmis lazdelėmis, kaip manoma, suvalgę užkrėstų agurkų.

Pasak medicinos pareigūnų, ši infekcija išplito ir kitose Šiaurės Europos šalyse, o padėtis per ateinančią savaitę gali pablogėti.

„Tikimės, kad (užsikrėtimo) atvejų sumažės, tačiau baiminamės, jog padėtis pablogės”, – sakė Vokietijos šiaurinės Šlėzvigo-Holšteino žemės universiteto medicinos centro, kuriame gydomi dauguma susirgusiųjų, atstovas Oliveris Grieve.

Prieš neeilinį federalinės ir žemių administracijų pareigūnų susitikimą Berlyne Vokietijos institucijos pirmadienį nurodė, kad pavojingos bakterijų atmainos šaltinis nežinomas, tačiau dauguma žmonių užsikrėtė šalies šiaurėje.

Šigatoksiną išskiriančių E.coli (STEC) buvo rasta agurkuose, įvežtuose iš Ispanijoje, tačiau neaišku, ar jie buvo užkrėsti šioje šalyje, ar pervežant, ar jau patekę į Vokietiją.

Švedijoje užregistruoti 36 įtariami užsikrėtimo žarninėmis lazdelėmis atvejai, o visi užsikrėtusieji lankėsi Vokietijos šiaurėje, nurodė pareigūnai. Apie nedidelį skaičių užsikrėtusių pacientų taip pat praneša Didžioji Britanija, Danija, Prancūzija ir Nyderlandai. Visi šie atvejai siejami su viešnagėmis Vokietijoje.

Vokietijos vyriausybė nustatė, jog dėl STEC sukelto hemoraginio enterito (HUS) mirė 14 žmonių, o šiomis bakterijomis užsikrėtė mažiausiai 329 žmonės.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) paskelbė, kad šis HUS/STEC protrūkis yra vienas iš didžiausių kada nors užfiksuotų.

Susirgus hemoraginiu enteritu pažeidžiami kraujo kūneliai, inkstai, o itin ūmiais atvejais – nervinė sistema. Ši liga gali būti ypač pavojinga vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms.

Vokietijos vyriausybė nurodė, kad šalyje kasmet paprastai užfiksuojama apie 60 susirgimo HUS atvejų.

Pasak O.Grieve, Šlėzvigo-Holšteino universiteto medicinos centre nustatyti 82 hemoraginio enterito ir 115 patvirtintų užsikrėtimo E.coli atvejai. Atstovas pridūrė, kad nustatytų užsikrėtimo atvejų per kelias pastarąsias dienas padaugėjo dvigubai.

Vien šiauriniame Hamburgo uostamiestyje nuo STEC protrūkio pradžios gegužės viduryje užfiksuoti 488 užsikrėtimo šiomis bakterijomis atvejai, o 94 ligoniams nustatyti hemoraginio enterito požymiai.

Tuo tarpu Madridas pirmadienį pareiškė ketinantis imtis veiksmų dėl pareiškimų, jog dėl šio protrūkio kalti Ispanijoje užauginti agurkai.

„Tam nėra jokių įrodymų, todėl mes reikalausime pasiaiškinti tuos, kurie sieja šį reikalą su Ispanija”, – valstybės sekretorius Europos Sąjungos reikalams Diego Lopezas Garrido sakė žurnalistams.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE