Nobel biocare

VMVT paneigia „Paskutinės instancijos” informaciją

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pabrėžia, kad visi be išimties sausio 27 d. TV3 televizijos transliuotos laidos „Paskutinė instancija” teiginiai apie VMVT ar jos darbuotojų, Vokietijos atsakingų institucijų ar Europos Komisijos veiklą ir priimtus sprendimus neatitinka tikrovės, tendencingai ir sąmoningai iškraipant faktus.

„Tokiais veiksmais laidos autoriai diskredituoja ne tik VMVT, kaip valstybinės institucijos, bet ir visos šalies įvaizdį. Taip pat visiškai nepagrįstai kelia abejones dėl Europos Komisijos ir Vokietijos atsakingų institucijų veiklos. Žeminama VMVT pareigūnų garbė ir dalykinė reputacija, skatinamas visuomenės nepasitikėjimas tiek konkrečiais valstybės tarnautojais, tiek ir visos institucijos veikla”, – pažymima VMVT pareiškime.

Pasak VMVT, laidoje apie dioksinu užterštų pašarų nustatymo atvejį Vokietijoje buvo teigiama, kad VMVT nevykdo maisto produktų, konkrečiai kiaulienos, taršos stebėsenos ir kontrolės, taip pat minima, kad VMVT pareigūnams tariamai mokami kyšiai už leidimą į šalį įvežti dioksinais užterštą mėsą iš Vokietijos. Minimi ir tariamai tikri faktai, kad Vokietijos atsakingos institucijos apie dioksinu užterštus pašarus žinojo jau 2010 m. kovo mėnesį, tačiau nuslėpė šią informaciją nuo Europos Komisijos ir ES šalių narių. Be to, laidoje sąmoningai buvo žeminama valstybės pareigūnų, VMVT darbuotojų, garbė ir orumas.

„Siekdami apginti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir jos darbuotojų dalykinę reputaciją, paneigiame laidoje „Paskutinė instancija” paskelbtą informaciją”, – rašoma pareiškime.

Tarnyba pažymi, kad dėl pastaruoju metu kai kurių žiniasklaidos priemonių atstovų teikiamos tendencingai iškraipomos informacijos VMVT kreipėsi į atitinkamas institucijas, prašydama atlikti išsamų tyrimą.

Nuolat atnaujinama informacija apie dioksino skandalo Vokietijoje tyrimo eigą, VMVT taikytas priemones ir Europos Komisijos poziciją šiuo klausimu yra paskelbta VMVT interneto svetainėje adresu http://vet.lt.


ELTA

TAIP PAT SKAITYKITE