Rawpowders

Virusas pakirto ir Klaipėdos merą

Šventės – lovoje su aukšta temperatūra. Tokiomis nuotaikomis Naujuosius metus pasitiko ne vienas klaipėdietis. Virusų atakos neatlaikė ir miesto meras.

Pirmadienis Klaipėdos merui Rimantui Taraškevičiui turėjo būti pirmoji atostogų diena. Tačiau uostamiesčio vadovas neslėpė, jog šiuos planus kuriam laikui sujaukė peršalimo liga.

R.Taraškevičius šmaikštavo, kad pirmąją Naujųjų metų dieną šventė gimtadienį kartu su Kristijonu Donelaičiu, kur greičiausiai ir peršalo. Meras dalyvavo renginyje, skirtame poeto gimimo metinėms paminėti jo vardu pavadintoje aikštėje.

„Tačiau jis, atšventęs kelių šimtmečių garbingą jubiliejų, toliau sau stovi, o aš atguliau į ligos patalą”, – guodėsi humoro jausmo nepraradęs miesto vadovas.

Vakar R.Taraškevičius pasidžiaugė nukritusia temperatūra, tad galės toliau ramiai pasimėgauti trumpomis atostogomis.

Šventinėmis dienomis liga pakirto ne tik miesto vadovą. Gripu susirgo rekordinis šią žiemą klaipėdiečių skaičius.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią savaitę nustatyti 63 gripo atvejai. Juo susirgo 32 vaikai ir 31 suaugęs klaipėdietis. Prieš porą savaičių gripas buvo diagnozuotas 23 uostamiesčio gyventojams.

Nors sergančiųjų peršalimo ligomis Klaipėdoje daugėja, tačiau gydytojai nepastebi, kad šiųmetis gripas būtų agresyvus ar kuo skirtųsi nuo kitų metų.

Šiemet dažniau pasitaiko tipiškas sezoninis gripas, kai kamuoja aukšta temperatūra ir bendra bloga savijauta.

Tačiau jau pasitaikė atvejų, kai ir šis įprastas gripas komplikavosi: žmonės susirgo sinusitu, plaučių uždegimu.

R.Radzevičienė pastebėjo, kad ligos užklupti suaugę pacientai nebesikrato nedarbingumo pažymėjimų – suvokia, kad vaikščiodami į darbą greičiau nepasveiks, o ir rizikuoja užkrėsti kitus.

Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausiosios gydytojos pavaduotoja šeimos medicinai Angelė Razgienė taip pat neįžvelgė išskirtinių sezoninio gripo požymių.

Praėjusią savaitę jų gydymo įstaigoje buvo nustatyta 11 gripo atvejų. Pavaduotojos manymu, kaip vienai didžiausių uostamiesčio poliklinikų, šis skaičius nėra didelis.

Tačiau A.Razgienė prognozavo, kad uostamiestis – ant gripo slenksčio.

„Pajūryje gripas visada vėliau įsisiūbuoja – dažniausiai vasario ir kovo mėnesiais. Tik pernai siautė gana iškreiptas gripo variantas”, – atkreipė dėmesį gydytoja.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE