Gudručio vaistinė

Vilnius prašo tėvų: į darželius vaikus vesti tik neturint kitų galimybių

Lietuvoje tvyrant itin sudėtingai situacijai dėl COVID-19 viruso, Vilniaus miesto savivaldybė prašo tėvų, auginančių priešmokyklinio amžiaus vaikus, sąmoningumo: rimtai apvarstyti galimybes ir tik kritiniu atveju vesti vaikus į darželius. Į šį kvietimą jau atsiliepė apie 80 proc. vilniečių, kuriems visi labai dėkingi. Rezultatas tikrai geras, tačiau darželių bendruomenė pastebi, jog dar yra nemažai atvejų, kai vaikai atvedami net kai yra kitų pasirinkimo galimybių.

„Labai prašome tėvelių įvertinti savo galimybes ir atsižvelgti į šiuo metu tenkanti milžinišką krūvį medikams, saugoti savo ir aplinkinių sveikatą – nevesti vaikų į darželius. Taip pat primename – nelankantiems įstaigų mokesčiai už darželį ir maistą šiuo laikotarpiu skaičiuojami nebus, o vaikams, kurie ugdomi namuose, bus užtikrintas nuotolinis ugdymas“, – sakė mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Atsižvelgiant į mažėjančius vaikų darželiuose skaičius, taip pat dėl sumažėjusio personalo skaičiaus (darbuotojų izoliacija), savivaldybė priėmė sprendimą burti naujas, mažesnes vaikų grupes, kadangi dabar darželiuose veikė grupės su vos kelias vaikais, kartais net po vieną. Sostinės savivaldybė užtikrina, kad naujos grupės sudaromos tik karantino metu į darželius einantiems vaikams, jos nesikeis, vaikų skaičius jose bus ne daugiau 12, bus laikomasi grupių izoliacijos. Kol kas tą planuojama daryti iki sausio 31 d.

Pagal Vyriausybės ir Ekstremaliųjų situacijų centro sprendimus, ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas yra ir toliau vykdomi, užtikrinant visus saugumo reikalavimus, tačiau ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas rekomenduojama lankyti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

 

TAIP PAT SKAITYKITE