REXSAN

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia vasarą praleisti sveikiau

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia vasarą praleisti sveikiau

Prasidėjus vasaros atostogoms, tėvai kasmet pradeda sukti galvas, kaip užimti savo vaikus ir turiningai praleisti su jais laiką. Jau dešimt metų vilniečius skatinantis ir motyvuojantis gyventi sveikiau Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (Biuras) šią vasarą pirmą kartą organizuoja 7 savaičių trukmės veiklas šeimoms po atviru dangumi. Skirtingo amžiaus vaikai ir jų tėvai kiekvieną antradienį nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 29 d. kviečiami dalyvauti įvairiose diskusijose, interaktyviuose žaidimuose bei aktyviose veiklose skirtinguose Vilniaus parkuose.

Biuro organizuojamas projektas „Vasara sveikiau“ skatina vilniečius būti fiziškai aktyviais, rūpintis emocine sveikata ir prasmingai praleisti vasarą su savo šeima ne tik atokiau nuo miesto, bet ir pačioje sostinėje.  Biuro specialistai parengė net devynias neformalaus sveikatos ugdymo priemones: žaliosiose miesto zonose bus vedamos treniruotės, organizuojami renginiai, skatinantys sveikatai palankią mitybą, burnos sveikatos, asmens higienos priežiūrą ir gerinantys emocinę sveikatą. Dalis užsiėmimų, tokie kaip pasakos „Skruzdėlytė Zizi“, „Arkliukas Baiminukas“, „Burbulų karalystė“,  burnos sveikatos edukaciniai užsiėmimai „Vasaros šypsnis“ bus orientuoti į ikimokyklinio ir priešmokyklinio (4-6 m.) amžiaus vaikus, o įvairios treniruotės, edukaciniai užsiėmimai apie mitybą „Lobių medžioklė. Cukrus“, „Rinkis sveikiau“ ar „Cukraus iššūkis“ bus skirti mokyklinio (5-18 m.) amžiaus jaunuoliams. Visuose užsiėmimuose kviečiami dalyvauti ir vaikų tėvai / globėjai, o labiausiai kviečiami susitikti tik jiems skirtame edukaciniame susitikime „Dėmesinga tėvystė“.

„Veiklos skirtos ne tik palaikyti gerą fizinę ir emocinę vilniečių sveikatą, ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus bei formuoti naujus sveikatai palankius įpročius, bet ir sustiprinti vaikų bei jų tėvų ir globėjų ryšį, padėti jiems geriau suprasti vieniems kitus“, – apie „Vasara sveikiau“ projektą pasakoja Biuro vadovė Guoda Ropaitė-Beigė.

Skirtingi renginiai įvairaus amžiaus vaikams

Šeimos galės dalyvauti renginiuose, kurių metu Biuro specialistai pasakos apie sveikatai palankią mitybą. Mažieji vilniečiai bus laukiami užsiėmimuose, kurių metu žaidimų forma bus supažindinami su burnos priežiūros pagrindais bei galės paklausyti pasakų, padėsiančių pažinti savo emocijas. Paauglių tėvai ir globėjai bus kviečiami padiskutuoti, kaip kalbėti su vaikais ir paaugliais apie higienos įgūdžius, atsakyti į „nepatogius“ klausimus, o visų amžiaus grupių jaunimas laukiamas nuotaikingose treniruotėse. Šiose mankštose bus galima sportuoti tiek individualiai, tiek su tėvais ar globėjais, draugais. Kiekvienos treniruotės metu bus stiprinami ne tik viso kūno raumenys, bet ir akcentuojama skirtingų kūno raumenų svarba.

„Vasarą, kai nebelieka užimtumo ugdymo įstaigose, labai svarbu tęsti vaikų ugdymą, ypač sveikatos srityje. Būtent todėl nusprendėme organizuoti tokius renginius, kuriuose galės dalyvauti tiek šeimos, auginančios įvairaus amžiaus vaikus, tiek ir vieni paaugliai “, – teigia G. Ropaitė-Beigė.

Renginiai vyks parkuose ir nuotoliniu būdu

„Tam, kad renginiuose galėtų sudalyvauti kuo daugiau vilniečių, veikloms vykdyti pasirinkome penkias miesto žaliąsias zonas“, – apie renginių vietų pasirinkimą pasakoja Biuro direktorė.

Veiklos kiekvieną antradienį bus vykdomos Bernardinų sode, Vingio, Tuskulėnų rimties, Verkių parkuose ir Karoliniškių draustinio teritorijoje. Dalis siūlomų renginių vilniečius pasieks nuotoliniu būdu. Šeimos, auginančios 5–11 metų amžiaus vaikus, bus kviečiamos į iššūkį, kurio metu jie bus skatinami atsigręžti į pridėtinio cukraus vartojimo problemą ir pabandyti visą savaitę jo vartoti mažiau. Taip pat laukia praktinės rekomendacijos, kaip laisvalaikį su vaikais praleisti aktyviai, išradingai ir gaunant naudos savo sveikatai.

„Tikimės, jog „Vasara sveikiau“ veiklos taps puikia vasariškų antradienio rytų ir vakarų praleidimo alternatyva“, – sako G. Ropaitė-Beigė.

Daugiau informacijos ir tikslių renginių datas galite rasti.

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE