Biorythm

Vilniaus turguose apstu „vaistų” su etilo alkoholiu

Maisto papildai su etilo alkoholiu sostinės turgavietėse: abejotina nauda žmogaus sveikatai ir žala valstybės biudžetui, teigia Vilniaus apskrities mokesčių inspekcija ir primena, jog už ne maisto produktus, kurių sudėtyje yra etilo alkoholio, taip pat reikia deklaruoti ir mokėti akcizo mokestį.

Vilniaus AVMI, kontroliuodama higienos bei kosmetikos priemonėmis besiverčiančias įmones, sostinės Halės bei Kalvarijų turgavietėse nustatė atvejų, kai prekiauta maisto papildais, sudėtyje turinčiais iki 70 procentų etilo alkoholio. 

Už jį nebuvo deklaruotas ir sumokėtas akcizo mokestis. Patikrinimų metu identifikuotos dvi įmonės, įvežančios tokius produktus į Lietuvos Respubliką, kurios galimai nesumokėjo 20 tūkstančių litų akcizų. Dar trys įmonės stebimos, kaip galimai įvežančios į Lietuvą ne maisto produktus su etilo alkoholiu ir nemokančios akcizų. 

Šių patikrinimų metu mokesčių specialistai rado oficialiai Lietuvoje veikiančių įmonių įvežtų maisto papildų, tarp kurių ir tokie, kurių pakuotės neatitinka ženklinimo lietuvių kalba reikalavimų: „Nastoika Sabelnik Balotnyj” (reumatui gydyti), „Kopeječnik čainy” (kraujagyslėms plėsti), „Krasnaja ščiotka” ir daugybė kitų, neva įvairioms ligoms gydyti skirtų skysčių. 
Didžioji dalis šių akcizais apmokestinamų ne maistui skirtų prekių pagamintos ne Europos Bendrijos šalyse – Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje. 

„Įmonės ne maistui skirtų prekių asortimentą papildo įvairiais skystais maisto papildais, kurie dažno pirkėjo ar net paties pardavėjo įsitikinimu laikomi vaistais. Tačiau daugelis iš jų, pavyzdžiui, imuninei sistemai stiprinti ir organizmui tonizuoti vartojama „Ženšenių tinktūra”, burnos ertmei gydyti skirta „Eukaliptų tinktūra” ar įvairūs sirupai, neįregistruoti Lietuvos Respublikos ar EB vaistinių preparatų registre.

Todėl tokių maisto papildų sudėtyje esantis etilo alkoholis yra laikomas akcizine preke ir reikia deklaruoti bei sumokėti akcizo mokestį”, – primena Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorius Dainoras Bradauskas.

Vilniaus AVMI specialistai toliau analizuoja informaciją apie maisto papildų importuotojus ir pardavėjus, nustatytos dar trys įmonės, galimai įvežančios produktus su etilo alkoholiu, tačiau nedeklaruojančios ir nemokančios akcizo mokesčio. 

Vengiantiems šios prievolės gresia ne tik mokestinė, bet ir administracinė atsakomybė – numatytos baudos siekia iki 5 tūkstančių litų.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE