Urinal

Vilniaus šilumos tinklų darbuotojams – skiepadienis ir papildomas dėmesys emocinei sveikatai

Antrus metus besitęsiant pandemijai AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) darbuotojus vakcinuotis skatina papildomai – esant poreikiui suteikiamas skiepadienis. Taip pat didelis dėmesys skiriamas emocinei sveikatai, kuriai įtakos turi karantinas ir apribojimai darbe.

Pasiskiepijus laisva diena suteikiama paprašius tiesioginio vadovo darbuotojui patogia forma. Tokia galimybė bendrovėje galioja nuo balandžio pabaigos. Šia pilnai apmokama laisva diena pasinaudoti gali ir besiskiepijantys antra vakcinos doze. Tikimasi, kad skiepadienis ne tik papildomai motyvuos, padrąsins vakcinuotis, bet ir sumažins nerimą dėl galimo šalutinio poveikio.

„Pastebėjome, kad kai kurie kolegos nerimauja, jog kitą dieną po skiepo gali jaustis prastai, todėl negalės tinkamai atlikti savo darbo. Taigi dieną po skiepo galės praleisti ramiai“, – sako VŠT Darbuotojų saugos ir aplinkosaugos skyriaus vadovas Ramūnas Štreimikis.

Bendrovės skiepijimosi rodikliai geri – jau 45 proc. darbuotojų paskiepyti pirma vakcinos doze.

Per karantiną bendrovėje laikomasi ypatingai griežtų saugumo reikalavimų, beveik pusė darbuotojų dirba nuotoliu. Tiems, kurių darbas nuotoliu negalimas, taip pat taikomi apribojimai ir saugumo taisyklės.

„Jaučiame, kad besitęsiantis karantinas darbuotojus išvargino. Vis dažniau sulaukiame klausimų dėl galimybės grįžti dirbti į biurą, todėl ieškojome būdų, kaip padėti darbuotojams nerizikuojant jų sveikata ir nepažeidžiant šiuo metu galiojančių įstatymų“, – teigia VŠT Darbuotojų saugos ir aplinkosaugos skyriaus vadovas R. Štreimikis.

Nuo gegužės pradžios bendrovės viduje veikia dar viena motyvacinė galimybė, kuri simboliškai pavadinta „žaliuoju pasu“. Šis „žaliasis pasas” atveria galimybę esant dideliam poreikiui ir kuomet reikalinga darbo funkcijoms atlikti, dirbti biure. Be abejo, privaloma laikytis tokių apsaugos priemonių kaip rankų higiena, čiaudėjimo etiketas, saugus atstumas, veido kaukės bendrose patalpose. Atvykus į darbą būtina matuotis temperatūrą įrengtu termovizoriumi.

Vienoje didžiausių šalies energetikos sektoriaus įmonių „žaliuoju pasu“ gali pasinaudoti apie 80 proc. darbuotojų. Ši papildoma galimybė suteikiama tik tiems, kurie atitinka bent vieną iš šių kriterijų: praėjus nustatytam laikui po vakcinacijos, persirgus COVID-19, turint antikūnų arba periodiškai (kas 7-10 d.) testuojantis.

Toks „pasas“ gavus vakciną arba persirgus COVID-19 galios beveik pusmetį, turint antikūnų – du mėnesius, o periodiškai testuojantis tol, kol bus neigiami atsakymai.

Emocinei darbuotojų sveikatai įmonė skyrė dėmesį visą pandemijos laikotarpį – darbuotojai iki šiol gali naudotis nemokamomis psichologų konsultacijomis, klausėsi prof. Eugenijaus Laurinaičio paskaitos „Kaip gyventi ir tvarkytis su nerimu pandemijos metu?“.

Šiuo metu VŠT dirba 588 darbuotojai.

Informaciją parengė

SANDRA BUZAITĖ

AB Vilniaus šilumos tinklai Komunikacijos projektų vadovė

Mob. +370 615 09034, sandra.buzaite@chc.lt

 

Apie VŠT

AB Vilniaus šilumos tinklai yra didžiausia Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekėja. Įmonė gamina šilumos ir elektros energiją bei teikia centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas daugiau kaip 220 tūkst. sostinės namų ūkių bei įmonių. Bendrovėje dirba 580 darbuotojų – apie 50 įvairių profesijų specialistų. VŠT rūpinasi patikimu ir kokybišku paslaugų tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, taiko efektyvias klientų aptarnavimo praktikas, nuolat modernizuoja šilumos gamybos ir perdavimo sistemas, diegia inovatyvias technologijas, vykdo aplinkosaugos projektus. Apie 99,4 proc. bendrovės akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Šiuo metu VŠT perdavimo tinklas siekia apie 750 km, didžiausias šilumos gamybos objektas – termofikacinė elektrinė, esanti pietvakarinėje Vilniaus miesto dalyje

 

TAIP PAT SKAITYKITE