Venoruton spray purškalas kojoms

Vilniaus savivaldybė siūlo renginius sveikatai stiprinti

Lietuvoje augant sergamumui gripu, Vilniaus miesto savivaldybė epidemijos kol kas neskelbia, vietoj to numato įvairius renginius sveikatai stiprinti.

Anot sostinės vicemero Stanislovo Šriūbėno, šią savaitę epidemija dar greičiausiai paskelbta nebus.

„Matyt, šią savaitę nebus epidemija paskelbta, nes Vilnius yra ties riba, bet dar toli iki 30 procentų. Situacija stebima kiekvieną dieną, tai priklauso nuo Sveikatos apsaugos ministerijos informacijos, (…) kiekvieną rytą tariamės su ligoninėmis, poliklinikomis. Manau, šią savaitę pragyvensime be gripo”, – antradienį per spaudos konferenciją žurnalistams sakė S.Šriūbėnas.

Gripo epidemija skelbiama, kai gripo ir ūmių virusinių kvėpavimo takų infekcijos atvejų skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.

Antradienį savivaldybės vadovai pristatė tradicinę akcijos „Vasaris – sveikatingumo mėnuo” renginių programą, siūlančią šimtus renginių lauke, darželiuose, mokyklose, rotušėje ir kitur – paskaitas, seminarus, šokių vakarus, tarp gyventojų itin populiarius tradicinius „Snaigės” žygius slidininkams, netgi aerobikos užsiėmimus vandenyje.

„Tikslas yra išugdyti renginį iki iš tikro masiško, kai nė vienas vilnietis neišsisuktų”, – apie Vilniaus sveiko miesto biuro renginius kalbėjo kitas vicemeras Gintautas Babravičius.

„Merai keičiasi, vicemerai keičiasi, o Sveiko miesto biuras savo renginius ugdo, plečia, mastelis didėja”, – teigė jis.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas tiesiai neatsako, ar sostinei esant ant gripo epidemijos slenksčio, aktyvi veikla lauke ir masiniai susibūrimai yra teigiamas dalykas.

„Reikia žiūrėti, kaip vystysis situacija. Lazda su dviem galais – iš vienos pusės, gali būti tam tikras pavojus kontakto, iš kitos pusės, reikia ir sveikatą stiprinti, ir teigiamas emocijas ugdyti. Jei situacija klostysis palankiai ir nebus paskelbta epidemija, kaip ir bet kuriuo atveju, gali nebūti blogo oro, tik netinkama apranga”, – sakė S.Čaplinskas.

Anot Vilniaus sveiko miesto biuro vadovės Danguolės Vaitkienės, pernai įvairios įmonės, organizacijos akcijos „Vasaris – sveikatingumo mėnuo” metu suteikė paslaugų už 110 tūkst. litų.

Šiemet akcijos plakatams ir kitoms reikmėms savivaldybė yra numačiusi dar 30 tūkst. litų iš savo biudžeto. Tačiau, pasak S.Šriūbėno, ši suma gali keistis.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE