Nobel biocare

Vilniaus ligoninė turės atnaujinti konkursą kraujo komponentams pirkti

Vilniaus greitosios pagalbos universitetinė ligoninė (VGPUL) teismo sprendimu turės iš naujo skelbti konkursą dėl kraujo komponentų pirkimo.

Lietuvos apeliacinis teismas pranešė antradienį palikęs galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą pripažinti negaliojančia ligoninės sutarties su bendrovė „Kraujo donorystės centras” dalį dėl eritrocitų be leukocitų pridėtiniame tirpale pardavimo.

Teismas nustatė, kad Vilniaus apygardos teismo gegužės 3-osios sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas.

VGPUL praėjusią žiemą pašalino iš viešojo pirkimo konkurso viešąją įstaigą „Nacionalinis kraujo centras” dėl dalies kraujo komponentų pirkimo nustačiusi, kad ši įstaiga pateikė pasiūlymą, neatitinkantį hemoglobinui keliamų reikalavimų.

Bendrovė „Kraujo donorystės centras” šioje dalyje buvo paskelbta laimėtoja, su ja sudaryta sutartis.

Vilniaus apygardos teismo 2011 metų vasaros pradžioje pagal „Nacionalinio kraujo centro” ieškinį priimtas sprendimas įpareigojo pripažinti šią sutarties dalį negaliojančia.

Per mėnesį nuo sprendimo įsiteisėjimo – nuo antradienį priimtos Lietuvos apeliacinio teismo nutarties – ligoninė privalės atnaujinti viešojo pirkimo procedūras dėl šios dalies ir iš naujo svarstyti tiekėjų pasiūlymus, sudaryti naują pasiūlymų eilę, išrinkti konkurso nugalėtoją ir su juo pasirašyti sutartį.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE