Nobel biocare

Vilniaus ir Kauno savivaldybės svarsto galimybę skelbti gripo epidemiją

Vilniaus ir Kauno savivaldybės stebi sergamumo gripu augimą ir artimiausiomis dienomis ketina apsispręsti dėl epidemijos skelbimo.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Vilniuje, Kaune ir Visagino savivaldybėje sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis pastarąją savaitę pasiekė epideminį lygį – 10 tūkst. gyventojų teko daugiau nei 100 sergamumo atvejų.

Vilniaus savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Audronė Čibirienė sakė BNS, kad epidemija bus skelbiama, jeigu padaugės gripo atvejų – šiuo metu, pasak jos, dažniau sergama ŪVKTI sukeltomis ligomis.

Sergamumas jomis ir gripu sostinėje praėjusią savaitę siekė 104,9 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų.

„Kol kas sergančiųjų gripu yra nedidelė dalis – iki 6 proc., o epidemija skelbiama, kai sergančiųjų gripu skaičius yra didesnis. Intensyviai stebime situaciją, ir kol kas nėra priimta sprendimo epidemijai skelbti. Situacija bus stebima kiekvieną dieną, ir žiūrėsime, kaip keisis”, – BNS sakė A.Čibirienė.

Kauno savivaldybės gydytojo Algimanto Kažemėkaičio teigimu, dėl epidemijos mieste taip pat ketinama apsispręsti artimiausiomis dienomis.

„Be abejo, skelbsime netrukus – greičiausiai, kad taip bus, jei per pastarąsias dienas nesumažės gripo atvejų. Stebėsime dar vieną – dvi dienas ir spręsime”, – BNS sakė jis.

Anot A.Kažemėkaičio, epidemijos skelbti neskubama, kadangi „skelbimas turi ekonominio pobūdžio priežastis – yra tam tikri apribojimai piliečiams, rekomendacijos, ko žmonės nenorėtų”.

Be to, nors statistiškai Kaune sergamumas gripu ir ŪVKTI sukeltomis ligomis praėjusią savaitę siekė 103,1 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų ir viršijo epideminį lygį, sveikatos priežiūros įstaigose antplūdžio kol kas dar nebuvo.

Statistikai, pasak A.Kažemėkaičio, įtaką daro tai, kad miesto sveikatos priežiūros įstaigose gydoma ir nemažai ne Kauno gyventojų – studentų, pakaunės gyventojų.

„Statistiškai iš tikrųjų gripo atvejų skaičius didėja, bet didžiulio antplūdžio, praėjusio penktadienio duomenimis, sveikatos priežiūros įstaigose nebuvo, šiandien irgi dar nealiarmavo. Aišku, atodrėkis savaitgalį galėjo padaryti savo blogą darbą, bet tikimės, kad rytoj atšals. Tai truputį sumažina viruso plitimą”, – svarstė A.Kažemėkaitis.

Visagino savivaldybėje, kur sergamumas gripu praėjusią savaitę buvo didžiausias šalyje ir siekė 116,4 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų, epidemija kol kas taip pat neskelbiama.

„Kada Visuomenės sveikatos centras duos duomenų, (…) tada paskelbsime – kol kas nedavė”, – BNS sakė savivaldybės gydytojas Vladimiras Veikša.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE