Gudručio vaistinė

VIII Tarptautinio Vilniaus maratono dalyviai ir svečiai kviečiami pasisemti sveikatos žinių

Šį savaitgalį sostinės Gedimino prospekte prasidės VIII Tarptautinio Vilniaus maratono renginiai. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)AM , viena nuolatinių šios sporto ir sveikatos šventės organizatorių, visus savo sveikatai neabejingus maratono dalyvius bei svečius kviečia apsilankyti informacinėse palapinėse.

2011 m. VIII Tarptautinio Vilniaus maratono rungtyse dalyvaus daugiau nei 1500 dalyvių. Gausiausiai bėgikų komandai bus įteikta Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio taurė. „Nuostabu, kai žmonių noras ir ryžtas sportuoti lydi juos visą gyvenimą, – teigia sveikatos apsaugos ministras R. Šukys. – Tikiu, kad Jų asmeninis pavyzdys įkvėps šimtus žmonių sveikai gyventi, sportuoti, judėti”. Renginių tikslas – skatinti sveiką gyvenimo būdą, tęsti Lietuvos sostinės tradiciją ir įsilieti į Europos sostinių, organizuojančių maratono bėgimus, gretas.
Trys SAM informacinės palapinės laukia lankytojų rugsėjo 10 d. (šeštadienį) nuo 11 – 17 val. ir rugsėjo 11 d. (sekmadienį) 8 – 14 val.
Lietuvos Euromelanomos komitetas informuos vilniečius ir sostinės svečius apie komiteto veiklą, prevencines odos vėžio priemones, suteiks informaciją kaip apsisaugoti nuo kenksmingų faktorių, veikiančių mūsų odą. Jei turite problemų dėl padidėjusio kraujospūdžio čia pat Jūsų lauks širdies ir kraujagyslių ligų specialistai.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro prie SAM darbuotojai pasakos apie fizinio aktyvumo normas įvairaus amžiaus žmonėms, matuos kraujospūdį ir skaičiuos kūno masės indeksą. Sužinosite viską apie sveiką mitybą ir vandens poveikį sveikatai, Norintieji išmoks malšinti troškulį, teikti pirmąją pagalbą, vyks viktorinos. Jūsų taip pat laukia daug informacinės medžiagos ir siurprizų.
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija prie Sveikatos apsaugos ministerijos II palapinėje renginio metu pateiks daug įspūdingos informacijos. Susipažinsite su Lietuvoje paplitusių ir įvežtinių iš tropinių bei subtropinių ir subtropinių šalių parazitinių ligų sukėlėjų kolekciją. Pamatysite, kokios erkės perduoda Laimo ligą ir erkinį encefalitą. Bus atliekami elektromagnetinio lauko ir akustinio triukšmo matavimai, mikrobiologinius tyrimai ir anglies monoksido (CO) žmogaus iškvepiamame ore matavimas.
Taip pat vyks onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas” organizuojama akcija „Būk geras”, skirta informuoti visuomenę apie kaulų čiulpų donorystę, išsklaidyti mitus ir paskatinti aktyviausius visuomenės narius tapti kaulų čiulpų donorais. Tuo pat metu galima bus atlikti kilnią misiją – pasirašyti garbingą Donoro kortelę (turėti su savimi asmens dokumentą), susitikti su Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais.
Sveikatos apsaugos ministerija laukia Jūsų! Stiprinkime sveikatą kartu!

Informacija apie Vilniaus maratono 2011 renginius – http://www.vilniausmaratonas.lt/


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE