REXSAN

Vieniši žmonės miršta anksčiau?

Nevedę vyrai gyvena dešimtmečiu trumpiau nei vedę. Vienišos moterys taip pat rizikuoja gyventi trumpiau, teigiama naujame tyrime.

Atrodytų, kad būti vienišam – visai gerai: gali miegoti plačiai lovoje, niekada nereikia laukti prie vonios kambario, visas laikas skirtas tik tau. Tačiau viena iš baisiausių rizikų vienišio gyvenime – gyventi dešimtmečiu trumpiau nei šeimas sukūrę aplinkiniai. Tokie tyrimo duomenys buvo išspausdinti „American Journal of Epidemiology”.

Dažniausiai moksliniai tyrimai skelbia, kiek teigiamų dalykų galima patirti būnant vienam, tačiau šis mokslinis tyrimas atskleidžia, kaip vienišas gyvenimas gali lemti trumpesnį gyvenimą.

Tyrime buvo analizuojami duomenys iš 90 ankstesnių mokslinių tyrimų. Mokslininkai palygino mirtingumo duomenis tarp niekada nevedusių ir vedusių asmenų, neskaičiuojant našlių ar išsiskyrusių.

Mokslininkai priėjo prie išvados, kad vienišų vyrų galimybė mirti anksčiau nei vedusių yra 32 proc. didesnė. Vienišų moterų – 23 proc. Mokslininkai tiki, kad nevedę vyrai rizikuoja mirti 8-17 metų anksčiau nei žmonas susiradę jų draugai. Moterys – 7-15 metų anksčiau.

Mokslininkai spėja, kad tokia tendencija gali atsirasti dėl sveikatos rūpybos, menko visuomenės bendravimo bei mažesnių vienišių pajamų. „Jei gyveni santuokoje, antroji pusė gali skatinti sveikiau maitintis ar nueiti pas gydytoją”, – tikina tyrinėtojai.

Tačiau tyrinėtojai perspėja vienišiams neskubėti eiti prie altoriaus su bet kuo, nes šis tyrimas parodo tik galimybę, o ne būtinybę. Tyrime buvo skaičiuojamas tik vedusių, o ne išsiskyrusių ar našlių gyvenimo trukmė. Santuoka negarantuoja, kad iki mirties būsite su tuo pačiu žmogumi.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE