Gudručio vaistinė

Vėžiu sergančių vaikų kasdienybę ligoninėje praskaidrina tik savanoriai

Pasaulyje rugsėjis – vaikų onkologijos mėnuo. Ta proga Santariškių klinikose įvyko akcija „Kad išsipildytų vėžiu sergančių vaikų svajonės“. Joje dalyvavo ir Lietuvos disko metikas, olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas Virgilijus Alekna.

Vėžiu sergantys vaikai gydosi Klinikų onkohematologijos skyriuje. Tokių vaikų kasdienybę praskaidrina tik savanoriai, o kartais ir žinomi žmonės. Šį kartą dovanas jiems teikė disko metikas V. Alekna.

„Nežinant visų jų istorijų, net neįtartum, kad jie kažkuo išskirtiniai vaikai. […] Jeigu galime kuo nors prisidėti prie to, kad jiems būtų nors kiek geriau ir lengviau, ar užsimirštų – aš pasirengęs“, – kalbėjo Virgilijus Alekna.

Po susitikimo su sportininku, vaikai į dangų paleido šimtą balionų, prie kurių buvo prikabintos jų svajonės. Toks skaičius pasirinktas neatsitiktinai. Esą kasmet vėžiu Lietuvoje suserga iki šimto vaikų.

„Vaikams, kurie ligoninėj praleidžia daug laiko – porą mėnesių ar pusę metų – tai yra labai daug. Todėl, kad nors jie ligoninėje ir turi ką veikti, tačiau jiems visada norisi ir dėmesio, ir žmonių“, – teigė labdaros fondo „Mamų unija“ projektų vadovė Dovilė Marčinskaitė.

Žinomi sportininkai vaikus lanko jau trečius metus. Tokias akcijas organizuoja labdaros fondas „Mamų unija“.

Aurelija Jovaišaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

TAIP PAT SKAITYKITE