Venoruton spray purškalas kojoms

Vėžio gydymo pažanga: rasti auglių plitimą sustabdantys baltymai

Mokslininkai tiki, kad atrodo, kaip piktybines vėžio ląsteles paversti gerybinėmis, sustabdant jų plitimą kūne.

Naujasis atradimas grindžiamas natūralių vėžį slopinančių genų, kurie ligos būna „išjungti” – „įjungimu”. Revoliucingą gydymo metodą aprašo telegraph.co.uk.

Nors gydymas nesumažina jau esančio auglio, jis sustabdo antikūno plitimą organizme.

Notingemo universiteto komanda išbandė gydymą su gyvūnais. Sėkmė buvo 100 proc. Dabar tikimasi kartu su farmacijos kompanija pristatyti vaistus žmonėms.

Paprastai ląstelės dalijimasis yra kontroliuojamas specifinių genų, kurie žudo arba taiso pažeistas ar netaisyklingas ląsteles. Vėžys atsiranda, kai šis procesas sutrinka, ypač jeigu vėžį slopinantys genai dėl kažkokios priežasties yra „išjungti”.

Tyrėjų komandos atrastoje technikoje naudojami salamandrų baltymai. Jau anksčiau įrodyta, kad šie baltymai gali „įjungti” ir „išjungti” žmogaus genus.

Kai jie buvo sumaišyti su krūties vėžio ląstelėmis, komanda buvo nustebinta rezultatu: baltymai atnaujino vėžį slopinantį geną.

Mokslininkams dabar reikia atskirti, kurie konkrečiai baltymai pasitarnavo ląstelių „perkrovimui”, ir tuomet gaminti juos kaip vaistus.

„Tampa aišku, kad vėžį skatina ne tik genai, bet ir pokyčiai ląstelėse, kurie leidžia tuos genus „išjungti” ir „įjungti”, – sakė Jungtinės Karalystės Vėžio tyrimų centro mokslo informacijos atstovė Nell Barrie. – Naujoji technologija parodo, kaip šis procesas veikia ligą, ir tolesni tyrimai vieną dieną gali padėti atrasti gydymą, kuris reguliuos šiuos sudėtingus pokyčius ląstelėse”.TAIP PAT SKAITYKITE