Gudručio vaistinė

Vasara: I. Stasiulevičiūtė renkasi karštą arbatą, „Vyšniukas”- vandenį

Pastaruoju metu Lietuvą atakuojant tvankiam, tropiniam orui, mūsų pakalbinti skirtingų profesijų žmonės dažniausiai gaivinasi vandeniu, žino karštos arbatos naudą ir kritikuoja „Coca Cola”.

I.Stasiulevičiūtės perspėjimas vaikams

Karštą dieną reikia gaivintis tik karšta arbata. Tokia televizijos „veido”, grupės „YVA” narės Ievos Stasiulevičiūtės nuomonė.

„Dažniausiai, nors organizmas prašo kažko šalto, gaivinuosi karšta juoda arba žalia puero arbata, – teigė Ieva. – Pastaroji tinka mano žarnynui, virškinimo sistemai. Tačiau kiekvienas organizmas individualus, todėl turbūt nėra vienodų nustatytų kiekių ir gėrimų. Turbūt ne kiekvienas gali išgerti rekomenduojamus tris litrus vandens per dieną”.

Ieva rūpinasi savo sveikata ir kūnu, seka ir domisi naudinga informaciją, tačiau visko „aklai” nepriima.

Tačiau tvankią dieną moteris gaivinasi ir šaltu gėrimu. Tai – negazuotas vanduo su citrina ir mėtų lapeliais.

„Maloniai nuteikia gomurį ir šiek tiek gaunu vitamino C”, – įsitikinusi I.Stasiulevičiūtė.

Klausiama apie kitus gėrimus, ji šyptelėjo, prisipažinusi, kad kartais mėgsta pasimėgauti „Coca Cola”.

„Visi padarome klaidų. Nors šį gėrimą labai mėgstu, tačiau kategoriškai perspėju: vaikai, negerkite, „Coca Cola”! Girdėjau, kad kai kur JAV policininkai vežioja šį gėrimą statinaitėse, nes jis geriausiai nuo asfalto nuplauna kraują. Kas tuomet vyksta jam patekus į mūsų organizmą?” – svarstė moteris.

R.Vyšniausko „taip” – vandeniui

Garsiausias Lietuvos sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas gėrimu be konkurencijos pripažįsta negazuotą vandenį: „Jis – numeris vienas”.

Tvankiomis dienomis, ypač kasdien treniruodamasis po kelis kartus, 34 metų vyras netenka daug skysčių, todėl išgeria labai daug vandens.

„Per dieną išgeriu mažiausiai šešis litrus, – neabejoja R.Vyšniauskas. – Kartais, kai noriu „burbuliukų”, geriu gazuotą vandenį, o valgydamas piktnaudžiauju „Coca Cola” be kalorijų”.

Klausiamas apie vyrų mėgiamą gėrimą alų, Ramūnas purto galvą: šiuo gėrimu nepiktnaudžiauja net tvankią dieną, nebent bokalą išgeria po pirties.

„O pastaruoju metu vienoje parduotuvėje atradau natūralią, naminę, pilstomą girą, – džiaugėsi sportininkas. – Karštu oru ji tapo antruoju gėrimu po vandens”.

I.Starošaitė gazuoto vandens negeria

„Gaivinuosi kondicionieriumi”, – pajuokavo dainininkė Irena Starošaitė ir po akimirkos teigė, kad geriausiai atsigaivina tik vandeniu.

Limonadų dainininkė nemėgsta. Jos namuose yra geras vandens filtras ir dažnai net eidama iš namų įsipila šalto vandens į buteliuką. Tiesa, gazuoto vandens negeria, nes nuo jo,m įsitikinusi moteris, atsiranda celiulitas.

Alaus ir kitų gėrimų Irena nemėgsta, vynu mėgaujasi tik vakare, o repetuojant, ypač tvankiu oru, vėlgi geriausia – vanduo.

„Tiesa, žinau, kad geriausiai troškulį numalšintų karšta arbata, tačiau ja gaivinuosi nedažnai”, – prisipažino I.Starošaitė.

J.Brėdikis gaivinasi karšta arbata

Žinomas medikas, profesorius, akademikas Jurgis Brėdikis tikino, kad geriausias gėrimas tvankiu oru – karšta žalioji arbata be cukraus.

„Tai – daugiametė, Azijos šalių gyventojų patirtis, kuria ir naudojuosi, – neslėpė 82 metų kardiochirurgas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras. – Taip pat turiu ir „savo” gėrimuką iš natūralių spanguolių su imbieru”.

Alaus garsus medikas nemėgsta, tačiau mano, kad bokalas natūralaus alaus karštą vasaros dieną nėra blogai, mat išprakaituodamas žmogaus organizmas netenka ir daug kalio, kurio yra vyrų pamėgtame gėrime.

Išgirdęs klausimą apie „Coca Cola” ir kitus analogiškus gėrimus, jis ironiškai nusišypsojo, o po to rimtai sakė: „Nereikia jos gerti, nes yra atlikta daugybę bandymų. Įmeskite centą į šį gėrimą ir pamatysite, kad su laiku jis pradės net tirpti”.

J.Brėdikis pastebėjo, kad nereikia pasiduoti madai ir gerti tik vandenį.

„Svarbu, kad vanduo būtų kokybiškas, o jei ne – savo organizmą užteršime toksinais. Tinkamas gyvas, šaltinių vanduo arba šarminis vanduo su burbuliukais. Namie pasigaminu jonizuotą, sveiką vandenį. Ir nereikia įprasti nuolat siurbčioti, nors tuo metu nesinori gerti”, – tikino profesorius J.Brėdikis.

Akademikas pabrėžė, kad nuolatinis kartojimas apie kasdien privalomus išgerti tris litrus vandens yra klaidinimas.

„Kiekvienas organizmas yra individualus. Kažkam reikia mažiau, kažkam – daugiau. Geriausias rodiklis – troškulys, išsausėjusi burna, – aiškino J.Brėdikis. – Dar vienas būdas įvertinti, ar jums trūksta skysčių – šlapimas. Jei jis gintaro, šviesios spalvos, tuomet skysčių geriate pakankamai, tačiau jei tamsios, tuomet rekomenduojama gerti daugiau.”


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE