Mollers

Vaistų kainos vis dar šokiruoja

Daugeliui nuolatinių vaistinių klientų laimės valanda turėtų tęstis jau maždaug mėnesį – nuo gruodžio vidurio kompensuojamųjų receptinių vaistų kainos turėjo vienodėti ir mažėti. Ar lūkesčiai pasitvirtino?

Pritrūko pinigų

Insultą patyrusiai garbaus amžiaus klaipėdietei gydytoja išrašė kelių rūšių vaistų. Įduodama kompensuojamųjų vaistų receptus gydytoja įspėjo, kad mokėti nereikės.

„Eurovaistinėje” apsilankęs solidaus amžiaus moters sutuoktinis pajėgė nupirkti tik pusę reikalingų vaistų. Už tris skirtingų vaistų pakuotes jis sumokėjo 62 litus, kitiems paprasčiausiai pritrūko pinigų.

Vaistininkė paaiškinusi, kad tiek daug primokėti tenka dėl gruodžio viduryje įsigaliojusios naujos kompensuojamųjų vaistų pardavimo tvarkos.

Iki tol vaistinės galėjo taikyti skirtingas priemokas. Nuo gruodžio 11 dienos visose vaistinėse priemokos kompensuojamiesiems vaistams turėjo vienodėti ir mažėti.

Išsirinko ne pigiausius

„Eurovaistinės” komunikacijos specialistas Simas Lilas priminė, kad dabar receptuose gydytojai rašo tik vaisto veikliąją medžiagą, o ne konkretų pavadinimą.

„Jei žmogus pirks pigiausią generinį tos grupės vaistą, tikėtina, kad galbūt ir nereikės primokėti”, – aiškino atstovas.

Tačiau tarp klaipėdiečių įsigytų medikamentų buvo etiniai vaistai, kurie yra brangesni už generinius analogus.

Etiniai arba vadinamieji patentiniai vaistai yra brangesni už generinius, nes gamintojai investuoja į mokslinius tyrimus, naujų vaistų tyrimą. Jie vieninteliai turi teisę juos gaminti.

Tad, pasak S.Lilo, akivaizdu, kad už etinius vaistus reikia primokėti. Tikėtina, kad ir kiti du pirkėjo įsigyti vaistai buvo ne patys pigiausi savo kategorijoje, spėjo jis.

„Eurovaistinės” atstovas priminė, kad iki gruodžio 11 dienos visos vaistinės Lietuvoje galėjo taikyti nuolaidas kompensuojamųjų vaistų priemokoms, šiuo metu to daryti jau nebegalima.

Pastebi pokyčius

Tam, kad pirkėjas galėtų išsirinkti pigiausius arba jam tinkamiausius receptinius vaistus, Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu vaistinėse įrengti monitoriai.

Tačiau vaistininkai pastebi, kad šia naujove pirkėjai beveik nesinaudoja. Monitorių paskirtis ypač nesuprantama vyresnio amžiaus klientams.

Per šiuos metus ministerija įgyvendino ne vieną priemonę, turėjusią pažaboti farmacininkų apetitą. Kai kurie klaipėdiečiai įsitikina, kas šios pastangos duoda rezultatų.

Anksčiau už receptinius nekompensuojamus vaistus skrandžio refliuksui gydyti moteris mokėdavo po 32 litus. Dabar šie vaistai kainuoja maždaug penkiais litais mažiau.

Virškinimui gerinti skirtus vaistus nuolat pirkusi klaipėdietė taip pat pastebėjo, kad šie atpigo porą litų.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE