Mollers

Uzbekistane gydytojai užkrėtė ŽIV 147 vaikus

Uzbekistane 2007-2008 metais 147 vaikai buvo užkrėsti žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) dėl vaikų ligoninių personalo aplaidumo ir 14 vaikų jau mirė nuo AIDS, sakoma filme, kuris nepateko į Uzbekistano nacionalinės televizijos bendrovės eterį.

Kaip rašo naujienų svetainė Ferghana.ru, dokumentinis filmas, parengtas rodyti 2009 metų pradžioje, taip ir nebuvo parodytas.

Filme Namangano srities prokuratūros atstovas sako, kad 2007-2008 metais dėl darbuotojų aplaidumo dviejose vaikų ligoninėse Namangano mieste Uzbekistano rytuose ŽIV buvo užkrėsti 147 vaikai.

„Gydymo įstaigose nebuvo laikomasi sanitarijos taisyklių, nebuvo imtasi kovos su epidemijomis priemonių, darbuotojai nerūpestingai ėjo savo tarnybines pareigas. Šiandien iš 147 vaikų 14-os jau nėra tarp gyvųjų”, – sakė prokuroras Bachtijeras Šodmonovas interviu filmui.

Pasak jo, teismai nuteisė 12 medicinos darbuotojų laisvės atėmimu nuo penkerių iki aštuonerių metų.

Filme sakoma, kad pagrindinė užkrėtimo priežastis buvo pakartotinas vienkartinių švirkštų ir lašelinių naudojimas.

Nevyriausybinė agentūra Ferghana.ru antradienį pranešė, kad baudžiamoji byla dėl masinio vaikų užkrėtimo didžiausiame Ferganos slėnio mieste buvo iškelta dar 2008 metų rudenį, bet teisėsaugos institucijos tylėjo.

Ferghana.ru savininkas ir vyriausiasis redaktorius Daniilas Kislovas sakė agentūrai „Reuters”, kad filmas buvo parodytas tik siauram medicinos darbuotojų ratui Uzbekistane.

„Aš galiu patvirtinti šio filmo, kurį gavome iš vieno Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnų, tikrumą”, – sakė jis.

 Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE