Sebamed

Uostamiesčio medikų prašymai šokiravo

Kai kuriuos klaipėdiečius nustebino šeimos gydytojų prašymai pasirašyti ant tuščių lapų. Bendrosios praktikos gydytojos pacientų prašo pasirašyti ir ant tuščių, neužpildytų lapų. Specialistai pabrėžia, jog toks medikų elgesys yra neteisėtas.

Medikės elgesys nustebino

Prašymo pasirašyti ant tuščio lapo iš bendrosios praktikos gydytojos sulaukė dvi klaipėdietės, kurios gydosi ambulatorinėje klinikoje „Nefrida”. Moterys pas tą pačią medikę lankėsi padieniui.

„Gydytoja man išrašė vaistų, padavė tuščią lapą ir paprašė pasirašyti. Paklausiau kodėl. Ji tik išpūtė akis ir pradėjo aiškinti, kad vėliau ant lapo surašys, kuo skundžiausi, taikytą gydymą, kokius vaistus paskyrė. O aš turiu pasirašyti, kad su gydymu sutinku”, – pasakojo viena iš moterų.

Klaipėdietę papiktino medikės elgesys. Tačiau moteris blogai jautėsi ir pasirašė ant tuščio lapo.

„Mano kolegė pas tą pačią medikę lankėsi po dienos. Gydytoja taip pat paprašė jos pasirašyti ant tuščio lapo. Kažkoks košmaras. Iš kur žinoti, už ką pasirašai. Keisčiausia, kad žmonių tikrai nebuvo daug. Gydytoja turėjo laiko dokumentui užpildyti. Manau, vėliau medikė prirašo įvairių vaistų ir ataskaitą pateikia vaistų platintojams. Gal dovanas kokias gauna iš jų?” – svarstė moteris.

Pranešė įstaigos vadovui

Viena iš klaipėdiečių apie medikės elgesį pranešė įstaigos vadovui. Ambulatorinės klinikos „Nefrida” direktorius Kazys Vilkas neneigė, kad toks skundas buvo gautas.

„Kol kas nieko negaliu komentuoti. Dar nekalbėjau su gydytoja. Aiškinamės”, – tvirtino K.Vilkas.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorius Alfridas Bumblys pabrėžė, jog pacientai jokiu būdu neturėtų pasirašyti ant tuščių lapų. Tokie medikų prašymai yra neteisėti.

„Padėsi parašą ant tuščio lapo, tokiu būdu ir kalėjime gali atsidurti. Tai akivaizdus pažeidimas. Apie tokius prašymus žmonės turi iš karto informuoti vyriausiąjį gydytoją ir griežtai atsisakyti pasirašyti. Priešingu atveju pasekmės gali būti liūdnos”, – patarė A.Bumblys.

Vadovas pabrėžė, jog pacientui pasirašius gydytojas gali užrašyti nerealų gydymą ar konsultacijas.

A.Bumbliui buvo nesuprantama, kam reikalingas paciento parašas: „Gydytojas paskiria gydymą, vaistus. Kam tas parašas reikalingas, nesuprantu. Čia kažkokia saviveikla”.

Skundų sumažėjo

Anot direktoriaus, praktika duoti pacientams pasirašyti krūvą dokumentų buvo populiari ligoninėse. Paaiškėdavo, jog neapsižiūrėję žmonės savo parašu patvirtindavo sutikimą įsigyti įvairias priemones. Tokiais atvejais išsiaiškinti, kad ligoninė elgiasi neteisėtai, yra sudėtinga. Dabar tokių nusiskundimų yra sumažėję.

„Aiškinamės, kokia situacija yra gydymo įstaigose. Ar skundų sumažėjo, nes ligoninės dėl mūsų veiksmų sumažino priemokų ėmimą, ar įkalbinėja žmones nesikreipti į mus. Ligoninėse raštai pacientams pasirašyti neturėtų būti duodami, kai jie vežami į operacinę. Tada žmogui ne popieriai galvoje”, – pabrėžė A.Bumblys.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE