Sebamed

Uostamiesčio ligoninių pertvarka vėl kaitina aistras

Nesibaigiančios kalbos ir ketinimai sujungti didžiąsias uostamiesčio ligonines kiršina ne tik politikus, bet ir pačius medikus. Gydytojai lyg ir norėtų, kad ligoninės būtų sujungtos, bet tam priešinasi jų vadovai.

Lietuvos gydytojų sąjungos Klaipėdos miesto filialo pirmininko Antano Janušonio kreipimasis į uostamiesčio politikus įžiebė aistras tarp medikų ir pacientų.

A.Janušonis pritarė didžiųjų ligoninių sujungimui, motyvuodamas finansine nauda ir paslaugų nedubliavimu.

Medikas pastebi, kad sustiprėjus ambulatorinei grandžiai Klaipėdos ligoninės būna pustuštės, o dėl neefektyviai naudojamų lėšų pacientai esą priversti mokėti už gydymo paslaugas.

Šis kreipimasis papiktino Klaipėdos ligoninių vadovus ir pacientų organizacijų atstovus. Jie tikino, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pasiūlymas sujungti didžiąsias Klaipėdos ligonines bus naudingas tik Vilniui arba Kaunui. Šių miestų didieji gydymo centrai esą seniai nori pajūrio ligonines padaryti savo filialu.

Klaipėdos ligoninių vadovai taip pat mano, kad sujungimas nėra ekonomiškai pagrįstas bei naudingas. Iki šiol iš SAM nesulaukiama ekonominį naudingumą įrodančių skaičiavimų.

Vyriausieji gydytojai taip pat suabejojo, kieno interesus gina Lietuvos gydytojų sąjungos Klaipėdos filialo vadovas. Pasak jų, nė vienas jų pavaldinys nepritaria gydymo įstaigų pertvarkai.

Ligoninių vadovai ir pacientų organizacijų atstovai pageidavo, kad visos uostamiesčio gydymo įstaigos išsaugotų savo savarankiškumą. Teigiama, kad tik konkurencija padeda užtikrinti kokybiškas gydymo paslaugas.

Tačiau advokatė Indrė Butvilė suabejojo, ar pacientai išloštų, jei dabartinė situacija ir toliau nesikeistų. Ji sulaukia nemažai skundų iš pacientų, nepatenkintų gydymo paslaugų kokybe Klaipėdoje. Ligoniai taip pat skundžiasi, kad jiems tenka primokėti už gydymo paslaugas.

„Gal dabartinė situacija tenkina vyriausiuosius gydytojus, tačiau ne pacientus”, – pastebėjo advokatė.

Klaipėdos miesto savivaldybės Asmens sveikatos priežiūros komisija nusprendė nepritarti ligoninių tinklo reorganizacijai. Ji taip pat ketina SAM nusiųsti užklausimą dėl reformos ekonominio įvertinimo.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE