REXSAN

Ultragarsas gali būti naujas kontracepcijos metodas

Mokslininkai, ieškantys naujo kontracepcijos būdo, atrado, kad į sėklides nukreipta ultragarso dozė gali sustabdysi spermatozoidų gamybą, praneša BBC.

Atlikus tyrimą su žiurkėmis paaiškėjo, kad garso bangos gali sumažinti spermatozoidų skaičių iki nevaisingumo ribos. Tyrėjai teigia, kad ultragarsas yra „daug žadantis kandidatas“ naujų kontracepcijos būdų paieškoje. Vis dėlto, kol šį metodą bus galima taikyti, reikės atlikti dar daug tyrimų.

Ši idėja buvo pirmą kartą pasiūlyta praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Dabar tyrimus atlieka Billo ir Melindos Gatesų fondo dotaciją laimėjęs JAV Šiaurės Karolinos universitetas.

Universiteto tyrėjai išsiaiškino, kad dvi 15 minučių trukmės ultragarso dozės žymiai sumažino spermatozoidų ir juos gaminančių ląstelių kiekį. Procedūros veiksmingiausios, kai antroji atliekama praėjus dviem dienoms po pirmosios.

Tyrimo vadovas dr. Jamesas Tsuruta sakė, kad toliau atliekant bandymus reikia išsiaiškinti, kiek laiko trunka procedūrų kontracepcinis poveikis ir ar saugu jas kartoti daug kartų. Komanda turi užtikrinti, kad ultragarso procedūrų poveikis yra grįžtamas, t. y., kad tai kontracepcija, o ne sterilizacija, ir kad toks kontracepcijos būdas nepridaro ilgalaikės žalos spermatozoidams.

TAIP PAT SKAITYKITE