Ukrainos socialinių tarnybų darbuotojai papasakojo, kad vis dažniau susiduria su aferistais, kurie apgaule mėgina gauti valdiškų pinigų. Taip vienas Lvovo gyventojas apsimetė mirusiu ir gavo 3,3 tūkst. grivinų (daugiau nei tūkst. litų) per mėnesį. 42 metų aferistas norėdamas gauti materialinę pašalpą, privertė žmoną jį „palaidoti”, – rašoma portale segodnya.ua.
Pamatė „mirusį” sėdintį prie stalo
Praėjusių metų pabaigoje pora aptiko skelbimą apie neatpažintą vyro lavoną, rastą jų gyvenamajame rajone. Jis buvo maždaug to paties amžiaus, kaip ir šeimos galva. Žmona „atpažino” savo „mirusį” vyrą lavoninėje. Moteris sutvarkė „mirusiojo” dokumentus ir buvo skirta socialinė pašalpa jų keturiems nepilnamečiams vaikams netekus maitintojo. „Po kelių mėnesių mirė jų vienas vaikas. Pas juos atvažiavo socialinės tarnybos darbuotojai ir pamatė „mirusį” sėdintį prie stalo”, – pasakojo Lvovo milicijos tyrėjas Sergejus Mikitiukas.
Paaiškėjo, kad aferistas jau buvo du kartus teistas už sukčiavimą, neteisėtą ginklų laikymą ir narkotikų pardavinėjimą. Dabar jo laukia teismas, o jo žmona gavo nukreipimą į psichiatrinę ligoninę apžiūrai.
Gavo šachtininko pensiją, nors niekada nedirbo po žeme
Nepaisant to, socialinių tarnybų darbuotojai neslepia, kad vis daugiau ukrainiečių nori pasipelnyti iš mirties. „Taip, buvo pas mus atvejis, kai kijevietė gavo savo senelės pensiją pagal įgaliojimą. Kad senyva moteris mirė, nežinojome beveik metus, kadangi ji buvo palaidota kitame mieste, o mums nebuvo perduoti duomenys, kad ji jau seniai mirė”, – sakė viena iš Kijevo socialinio skyriaus vadovių.
Kai kurie aferistai įsigudrino prisirašyti sau darbo stažą, norėdami gauti didesnę pensiją. Toks sukčiavimo atvejis buvo išaiškintas Donecko srityje. Viena iš anglies kasybos įmonių prirašė septyniems žmonėms darbo stažą šachtoje. Nors tie žmonės niekada nedirbo po žeme. Sukčiams buvo mokama pensija iš valstybės biudžeto 2007- 2010 metais. Neteisėtai buvo išmokėta 340 tūkst. grivenų (daugiau nei 100 tūkst.litų)
O moterys rašo pareiškimus norėdamos gauti materialinę paramą (300 grivenų per mėnesį) kaip vienišos motinos, nors pačios sėkmingai gyvena santuokoje.