REXSAN

Ūkio ministerija 2011-uosius paskelbė Sveikatos turizmo metais

Ūkio ministerija 2011-uosius paskelbė Sveikatos turizmo metais. Pabrėždama sveikatos turizmo svarbą, ministerija tikisi sumažinti turizmo paslaugų sezoniškumą.

„Lietuva dar neišnaudojo vienos iš sveikatos turizmo rūšių – medicinos turizmo – potencialo ir kol kas nėra įtraukta nei į pasaulio, nei Europos medicinos turizmo žemėlapius, o medicinos paslaugų eksportas sudaro tik nedidelę dalį viso Lietuvos paslaugų eksporto”, – Ūkio ministerijos pranešime cituojamas viceministras Daumantas Lapinskas.

Anot jo, Lietuva galėtų pritraukti medicinos turistus, siūlydama jiems plastinės chirurgijos, odontologijos, širdies chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos, akių bei kitas medicinos paslaugas.

Viceministro teigimu, vadinamieji sveikatos turistai atvyksta ne sezono metu ir išleidžia daugiau pinigų negu paprasti turistai.

Ministerijos skaičiavimu, sveikatingumo tikslais atvykęs turistas vidutiniškai per dieną išleidžia per 350 litų, o atostogaudamas ir poilsiaudamas – apie 210 litų.

Ūkio ministerija planuoja parengti Lietuvos medicinos turizmo plėtros ir medicinos paslaugų eksporto skatinimo strategiją 2011-2020 metais. Ketinama atlikti geografiškai ir ekonomiškai panašių užsienio šalių strateginę analizę, taip pat išanalizuoti Lietuvos medicinos turizmo sektorių, jo plėtros prioritetus ir kryptis.

Sveikatos turizmas apima sveikatinimo, medicinos paslaugas (sveikatos priežiūrą, gydymą, įvairias operacijas, reabilitaciją, odontologiją) ir sveikatingumą (SPA paslaugas, grožio procedūras, fizioterapiją).


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE