Gudručio vaistinė

Tyrimas: turtingi žmonės labiau linkę į melą ir apgavystes

Naujausias tyrimas parodė, jog aukštesnei socialinei klasei priklausantys žmonės yra labiau linkę į melą, apgaudinėjimą ir net įstatymų pažeidimą nei žmonės iš mažiau privilegijuotų sluoksnių, skelbia telehraph.co.uk.

Tyrimą atlikę psichologai iš Kalifornijos universiteto teigė, jog tyrimo išvados gali padėti paaiškinti bankų krizę, nes savimi pasitikintys, pasiturintys bankininkai yra labiau linkę į neatsakingą elgesį.

Komanda, kuriai vadovavo dr. Paulas Piffas, paprašė kelių žmonių grupių iš skirtingų socialinių sluoksnių atlikti užduotis, sudarytas siekiant nustatyti tam tikras savybes, kaip sąžiningumą ir rūpestingumą.

Mokslininkai kiekvieno asmens klausė apie sveikatą, išsilavinimą, socialinį pagrindą, religinius įsitikinimus ir požiūrį į pinigus. Tokiu būdu buvo siekiama priskirti juos skirtingoms socialinėms klasėms.

Žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“ paskelbtame tyrime teigiama, jog atlikus apklausą paaiškėjo, kad pasiturintys žmonės yra godesni, per derybas linkę į melą ir apgaudinėjimą.

TAIP PAT SKAITYKITE