REXSAN

Tyrimas: sportas svarbus 38 proc. lietuvių

38 proc. Lietuvos gyventojų teigia, kad jų gyvenime sportas yra svarbus. Tačiau daugiau nei trečdalis šalies gyventojų visai nesportuoja.

Sportas populiaresnis tarp vyrų, jaunesnio – iki 29 m. – amžiaus žmonių. Tai parodė specialus rinkos tyrimų kompanijos „TNS LT” atliktas pirkimo ir vartojimo įpročių tyrimas „TNS Atlas™”.

Tyrimo duomenimis, bent kartą per savaitę sportuoja beveik kas trečias arba 31 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų, o 30 proc. tai daro retai. Sakančių, kad visiškai nesportuoja, šalyje yra 38 proc. Vertinant pagal miestus, daugiausiai sporto gerbėjų gyvena Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.

Kalbant apie sportą, kaip laisvalaikio leidimo būdą ar hobį, paaiškėjo, kad populiariausia sporto šaka tarp Lietuvos gyventojų, kurie bent retkarčiais sportuoja, yra važiavimas dviračiu. Tokį laisvalaikio praleidimo būdą renkasi net 36 proc. sportuojančių gyventojų, ketvirtadalis labiausiai mėgsta plaukimą, penktadalis arba 20 proc. žaidžia krepšinį, 13 proc. – bėgioja, o 11 proc. – žaidžia futbolą.

Mažiausiai populiarios sporto šakos Lietuvoje – slidinėjimas, plaukimas baidarėmis, kanojomis ir pan., tenisas, joga bei koviniai menai.

Įdomu tai, kad jei važiavimas dviračiu, plaukimas ir bėgiojimas Lietuvoje yra vienodai mėgstamas abiejų lyčių, tai krepšinį ir futbolą kur kas dažniau renkasi vyrai, jaunesni – iki 29 m. – asmenys, taip pat kaimo vietovių ar mažesnių miestelių gyventojai.

„TNS Atlas™” tyrimas buvo atliktas 2011 m. pirmąjį pusmetį, o jame dalyvavo 1819 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 m. amžiaus. „TNS Atlas” tikslas – nustatyti tikslines produktų vartotojų grupes, surinkti informaciją apie žmonių pirkimo ir vartojimo įpročius.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE