Nobel biocare

Tyrimas: plonoje picoje slepiasi kalorijų bomba

Jei mėgstate picą, tačiau rūpinatės kūno linijomis, turėtumėte žinoti, kad plonapadė pica ne visada mažiau kaloringa.

Atlikti tyrimai Didžiojoje Britanijoje rodo, kad, pavyzdžiui, prekybos centro „Tesco” plonapadė, traški pica „Margarita” turi dvigubai daugiau riebalų nei picerijų siūloma storapadė pica.

Keisčiausia tai, kad prekybos centruose parduodamos šaldytos picos yra „sveikesnės” nei šviežios. Daugiausia kalorijų, pasak tyrėjų, buvo šviežioje prekybos centro „Tesco” picoje su sūriu ir pomidorais – 100 g net 310 kalorijų. Tai 57 procentais nei daugiau šaldytoje „Margaritoje”. 100 g šios picos tėra 197 kalorijos, rašo dailymail.co.uk.

Šį tyrimą užsakė vartotojų teisių gynėjai Didžiojoje Britanijoje. Jie siekia, kad tiek ant prekybos centruose parduodamų produktų, tiek greitojo maitinimo įstaigose būtų aiškiai ir suprantamai žymimas produkto kaloringumas.

Didžiausia kalorijų bomba gresia tiems, kurie dažnai mėgausis pica iš „Domino’s”. Čia „Peperoni” pica – pati riebiausia. 100 g picos yra net 356 kalorijos ir 19,1 gramo riebalų.

Tyrėjai atkreipė dėmesį į tai, jog picų porcijos būna tiesiog gigantiškos. Skirtingi gamintojai pasirenka nevienodus kaloringumo vertinimo kriterijus, todėl klientas negali palyginti produktų ir pasirinkti sveikesnį variantą.TAIP PAT SKAITYKITE