Jei valgote daug kiaulienos, tai gali pakenkti jūsų plaučių funkcijoms ir padidinti galimybę susirgti plaučių ligomis, teigia Kolumbijos universiteto tyrėjai. Jie nustatė, kad žmonės, vartoję kiaulieną mažiausiai 14 kartų per mėnesį, kur kas dažniau sirgo lėtinėmis obstrukcinėmis plaučių ligomis, pranešė BBC.
Nuo šios grupės ligų, tokių kaip chroniškas bronchitas ir emfizema, Didžiojoje Britanijoje kasmet miršta apie 30 tūkst. žmonių.
Mokslininkų tyrimų rezultatuose, išspausdintuose žurnale „American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine”, teigiama, kad šias ligas gali sukelti kiaulienoje esanti nitritinės rūgšties druska. Anot tyrimo vadovo Rui Jiango, ši rūgštis naudojama kaip antibakterinė priemonė ir spalvos fiksatyvas kiaulienai.
Jis teigė: „Šios rūšies nitritai gali pakenkti plaučiams ir sukelti jų struktūrinius pokyčius.”